Wirless, Tkanina unikatowa wczoraj i dziś – podsumowanie międzynarodowego projektu (film zawiera napisy i audiodeskrypcję w języku polskim).

Wystawa prezentowała postawy artystek i artystów, którzy realizują swoje dzieła plastyczne w obszarze szeroko rozumianej tkaniny artystycznej. Tematem wystawy było przedstawienie w jak najszerszym kontekście aktualnych prądów oraz nurtujących artystów tematów.

Wystawa towarzyszyła IV edycji Biennale Tkaniny Artystycznej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Artystki i artyści: Andrzej Banachowicz (Polska), Marta Barrenechea (Hiszpania), Joana BC (Portugalia), Cornelia Buchheim (Niemcy), Alexandre Camarao (Portugalia), E J Caro (Wielka Brytania), Francisca Carvalho (Portugalia), Erin C. Doherty (Stany Zjednoczone Ameryki), Abby King (Stany Zjednoczone Ameryki), Magdalena Kleszyńska (Polska), Marta Leite (Portugalia), Maria Jose Mir (Chile), Joana Siquenique (Portugalia), Svenja Tiger (Niemcy), Arxondoula Tsatsoulakis (Grecja).

Kuratorki wystawy i koordynatorki projektu: Mercedes Vidal-Abarca (Portugalia), Magdalena Kleszyńska (Polska).

Lektor: Kamil Jakub Antolak

Organizator: Fundacja Nowa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

Współorganizatorzy: Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, Miejskie Galerie UAP

Partnerzy: Fundacja Jak Malowana, Biennale Tkaniny Artystycznej w Poznaniu

Partnerzy medialni: IKS, Radio Afera, Radio Poznań, Kultura.Poznań.pl, Afisz, MC Radio, Cortex Frontal

Miejsce: Galeria Nowa Scena UAP / Aleje Marcinkowskiego 28, Poznań

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  • Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 29.12.2023, 11:04