Sześć osób studiujących na UAP otrzymało studenckie Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

7 grudnia na Zamku Królewskim w Warszawie 73 osób studiujących z 19 uczelni artystycznych z całej Polski zostało uhonorowanych stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia. Wśród nich jest 6 osób z Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu!

Stypendium otrzymały:

Aneta Koźlarek – Ciesielska – Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych,

Klaudia Figura – Grafika, zakres artystyczna,

Zofia Brunarska – Scenografia,

Jagoda Matecka – Scenografia,

Urszula Blachnierek – Rzeźba,

Aleksandra Kortas – Grafika, zakres grafika projektowa.

Minister kultury podkreśliła, że otrzymanie stypendium Ministra Kultury jest powodem do dumy, ale i zobowiązaniem.

„Każdy z Państwa, kultywując własny styl artystycznej wypowiedzi, wspiera budowę narodowej kultury jako integralnej całości. Od tego, jak prawdziwe, głębokie i wyraziste będzie przesłanie, które niosą Wasze dzieła, zależeć będzie pozycja Polski w światowej sztuce – wskazała.”

„Mam nadzieję, że otrzymane dzisiaj stypendia będą dla Państwa nie tylko potwierdzeniem dotychczasowych sukcesów, ale także zapowiedzią i zachętą do kontynuowania kariery artystycznej na najwyższym poziomie, która przyniesie Wam uznanie i poczucie spełnienia. Życzę Państwu niesłabnącej energii twórczej i wielu sukcesów na niełatwej artystycznej drodze” – zakończyła szefowa resortu kultury.”

• Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 13.12.2023, 14:26