Przejdź do treści

XIV Studenckie Targi Sztuki

9 grudnia (sobota), godz. 11.00-18.00

wejście od ul. 23 Lutego 20 (budynek B)

Już 9 grudnia od godziny 11:00 w Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu odbędzie się kolejna, świąteczna edycja Studenckich Targów Sztuki!

Studenckie Targi Sztuki to cykliczne wydarzenie, które daje możliwość prezentacji i sprzedaży swojej twórczości osobom studiującym oraz absolwenckim Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.
Po raz kolejny będą Państwo mieli okazję zapoznać się z wyjątkowymi dziełami sztuki, wzornictwem i rzemiosłem, które z pewnością ucieszą Waszych bliskich w ramach prezentu świątecznego.
Ponadto, do dyspozycji odbiorców zostanie udostępniona Platforma Internetowa Studenckich Targów Sztuki, która będzie mieć charakter katalogowy i niekomercyjny. Ma ona służyć jako przedsmak tego, co będzie można zobaczyć już 9 grudnia na terenie naszej Uczelni.


Identyfikacja wizualna: Hanna Lee, Antoni Grodzki


Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych (od 7 roku życia) na mikołajkowe
Warsztaty animacji „Animowane święta z rozbrykanymi kolędnikami” towarzyszące XIV Studenckim Targom Sztuki!

Zapraszamy dzieci i młodzież na bezpłatne świąteczne warsztaty filmu animowanego. Uczestnicy będą mieć okazję stworzyć wspólnie etiudę w technice animacji poklatkowej zwanej wycinanką. Jest to ręczna animacja tworzona pod kamerą przy użyciu postaci i scenografii wykonanych z kolorowego papieru, kartonu, bibuły, flamastrów i tym podobnych materiałów. Tematem naszego filmu będą Święta Bożego Narodzenia, a bohaterami uczestnicy orszaku kolędniczego. Każda z postaci będzie inna pod względem wyglądu i zachowania, ale wszystkie będą zabawne, bo w animacji liczy się humor, zabawa i kreatywność. Pracować będziemy w kameralnej grupie na kilku stanowiskach animacyjnych, a po warsztatach zostanie Państwu przesłany zmontowany i udźwiękowiony film. Warsztaty poprowadzą założyciele Fundacji ANIMATIK: Paulina Wyrt (reżyserka, animatorka, ilustratorka, asystentka w IV Pracowni Animacji UAP) i Robert Kuźniewski (reżyser, animator).

Prowadzący: Paulina Wyrt, Robert Kuźniewski

Termin: 9 grudnia, godz. 11.00 – 14.00 i 15.00-18.00

Miejsce: zostanie podane podczas zapisów

Zapisy na adres: warsztaty@uap.edu.pl

Uwaga, liczba miejsc ograniczona!

  • Autor: Piotr Grzywacz
  • Opublikowano: 24.11.2023, 20:30
  • Ostatnia edycja: 01.12.2023, 00:35