Przejdź do treści

Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu na europejskich targach edukacyjnych Tajwan (EEFT)

W dniach 4-5 listopada Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu był reprezentowany na Europejskich Targach Edukacyjnych Tajwan* przez dr hab. Agnieszkę Meller-Kawę, prof. UAP, Pełnomocnika Rektora ds. Współpracy Zagranicznej, Kierowniczkę Katedry Architektury i Urbanistyki.

Podczas EEFT wielu uczestników miało okazję zapoznać się z potencjałem UAP, ofertą kierunków studiów dostępnych, zarówno w formie Study in English, jak i tych prowadzonych w języku polskim. Odwiedzający dowiedzieli się również, jak funkcjonuje Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, poznali jego infrastrukturę, kalendarz imprez i wydarzeń, usłyszeli o największych wystawach i konkursach organizowanych przez UAP. Przedstawicielka Rektora udzieliła również zainteresowanym obszernych informacji na temat ponad 100 pracowni udostępnianych osobom studiującym przez uczelnię, a także zaprezentowała prace osób studiujących na UAP.

*Ustanowione w 2002 roku Europejskie Targi Edukacyjne Tajwan (EEFT) są jednymi z najważniejszych targów edukacyjnych na Tajwanie i jedynymi, które promują wyłącznie europejskie instytucje edukacyjne. Targi organizowane są wspólnie przez Europejskie Stowarzyszenie Promocji Edukacji Tajwan (EEPAT), składające się z następujących instytucji: British Council Taiwan, Campus France Taiwan/ French Office w Tajpej, DAAD German Academic Exchange Service Information Centre Taipei.

Komitet EFR ma na celu:

  • promowanie wysokiej jakości europejskiej edukacji wśród studentów i młodych specjalistów na Tajwanie,
  • zacieśnienie współpracy między europejskimi i tajwańskimi instytucjami edukacyjnymi,
  • zachęcanie tajwańskich studentów do wyboru Europy, jako miejsca studiów za granicą.

W ramach wizyty na Tajwanie odbyły się również spotkania w Polskim Biurze w Tajpej, National Taiwan University of Arts, Shih Chien University, podczas których negocjowano perspektywy ewentualnej współpracy.

  • Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 17.11.2023, 10:51
  • Ostatnia edycja: 23.11.2023, 16:59