Przejdź do treści

Konkurs graficzny “Rom/ka: tu i teraz”

Sztuka ma w sobie siłę zmiany społecznej. Dziedziną, która wyróżnia się w tym aspekcie, jest plakat. Dobrze zaprojektowany może zmieniać postawy społeczne, angażować do działania, pobudzać do dyskusji. Dlatego Fundacja w Stronę Dialogu ogłasza konkurs na plakat „Rom/ka: tu i teraz”. Prace można nadsyłać do 11 grudnia.

Organizowany przez Fundację w Stronę Dialogu konkurs na plakat ilustrujący hasło „Rom/ka: tu i teraz” to wyzwanie artystyczne, które ma na celu zainspirować młode osoby zajmujące się sztuką plakatu do stworzenia nowoczesnych interpretacji kultury, historii i tradycji społeczności romskiej. To okazja do popuszczenia wodzów fantazji i ukazania społeczności romskiej w pozytywny, świeży i inspirujący sposób. Prace odpowiadające wymogom konkursu można nadsyłać do 11 grudnia, a wyniki zostaną ogłoszone już 14 grudnia.

Konkurs graficzny skierowany do osób uczących się i studiujących lub do 26 roku życia.

Konkurs „Rom/ka: tu i teraz”, poza możliwością zaprojektowania plakatu w temacie społeczności romskiej, to szansa zdobycia jednej z trzech nagród o łącznej wartości 4000 zł. Prace oceni jury w składzie: Joanna Talewicz – prezeska Fundacji w Stronę Dialogu, Mateusz Machalski – wykładowca na wydziale grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Michał Michalski – współzałożyciel newonce.media w skład którego wchodzi m.in. newonce radio i newonce.paper. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.fundacjawstronedialogu.pl 14 grudnia.

Zachęcamy artystki, artystów i osoby artystyczne do zgłębienia piękna kultury romskiej. Do eksplorowania różnorodności tradycji, sztuki, muzyki, tańca, rękodzieła i języka romskiego, jak i do podkreślenia podmiotowości osób romskich we współczesnym świecie. Swoim projektem możesz także zwracać uwagę na zaangażowanie społeczności romskiej w życie społeczne albo nawiązywać do kontekstu praw człowieka. Niech twój plakat będzie głosem wspierającym równość, akceptację i bogactwo kultury romskiej – zachęca do udziału w konkursie Weronika Wysocka z Fundacji w Stronę Dialogu.

Warunki udziału w konkursie

  1. Dostarczenie pliku graficznego odpowiadającego wymogom opisanym w regulaminie konkursu dostępnym do dn. 11 grudnia 2023 r. na adres mailowy: weronikaw@fundacjawstronedialogu.pl
  2. Dostarczenie wraz z plikiem graficznym wypełnionej i podpisanej karty zgłoszeniowej 

Regulamin do pobrania pod linkiem: https://drive.google.com/drive/folders/1ISwDZH1x9Am1a-QLyrj0sz-aClw8siRa

Nagrody

I nagroda – 2000 zł

II nagroda – 1000 zł

2 x III nagroda – 500 zł

Jury

Joanna Talewicz – prezeska Fundacji w Stronę Dialogu

Mateusz Machalski – wykładowca na wydziale grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie

Michał Michalski – współzałożyciel newonce.media, w skład którego wchodzi m.in. newonce radio i newonce.paper

Wyniki konkursu

Wyniku konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.fundacjawstronedialogu.pl w zakładce aktualności do dnia 14 grudnia 2023 r.

Organizacja konkursu jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Fundacja im. Heinricha Bölla (Heinrich-Böll-Stiftung)

  • Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 21.11.2023, 09:18
  • Ostatnia edycja: 21.11.2023, 15:19