Mikołaj Komar, Kamil Kotarba i Krystian Lipiec | Fotografia: praca, sztuka, pasja

DESA Unicum we współpracy z UAP oraz Porsche Poznań zaprasza na cykl rozmów w ramach projektu Art Corner.

15.11, godz. 17.00, Art Corner, Al. Marcinkowskiego 28

Kolejna rozmowa skupi się wokół pracy młodego pokolenia fotografów. Rozmowę poprowadzi Joanna Wolan, ekspertka DESA Unicum, a gośćmi spotkania będą:

Na zdjęciu, Mikołaj Komar

Mikołaj Komar – redaktor naczelny i wydawca magazynu jak i portalu o kulturze, sztuce i modzie K MAG. Dziennikarz, fotograf, promotor młodych talentów. Organizator gali Moskity K MAG-a przyznającej nagrody dla młodych talentów. Jako fotograf brał udział w prestiżowych wystawach, m.in. „Efekt czerwonych oczu” w warszawskim CSW, czy „Polska Wenus” podczas krakowskiego Miesiąca Fotografii.. Autor cyklu „Okiem Komara” – serii zdjęć dokumentujących życie towarzyskie. Ukazują̨ się one w prasie, online a także prezentowane są cyklicznie na wernisażach o tej samej nazwie.

Na zdjęciu, Kamil Kotarba

Kamil Kotarba – fotograf z doświadczeniem art directorskim. Umiejętnie łączy pracę komercyjną i własną działalność artystyczną. Absolwent ASP w Warszawie oraz Warszawskiej Szkoły Filmowej. Ma na swoim kilka nagród KTR, w tym złoto i srebro (2021). Jego prace pojawiały się tytułach: Elle Polska, Glamour,  K MAG, Usta, pracował z markami takimi jak H&M, Coca-Cola, czy La Mania.

Na zdjęciu, Krystian Lipiec

Krystian Lipiec – absolwent krakowskiej Akademii Fotografii. Jego prace można było oglądać m.in. na poznańskim Biennale Fotografii (2013), Photo Romania Festival (2014), w Londynie na wystawie “Queer Gaze from Poland” na wystawie konkursu “SEXEDPL” czy Biennale w Wenecji (2022). Porusza się w sferze fotografii portretowej i reklamowej. Współpracował z magazynami jak; i-D, Dazed & Confused, Vogue Polska, Vulkan Magazine, K MAG, Sezon, CAP 74024, Noizz.pl, Zwykłe Życie i GQ Portugal.

Joanna Wolan ekspertka DESA Unicum

Joanna Wolan – Historyczka sztuki, specjalistka z zakresu rynku sztuki, producentka wystaw oraz festiwali, koordynatorka aukcji. Studiowała Historię Sztuki oraz Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim oraz na Universiteit van Amsterdam. Producentka kilkudziesięciu wystaw m.in. „Józef Hałas. Poszukiwania” w Muzeum Architektury, „Ślady istnienia. Magdalena Abakanowicz”, „Krzysztof M. Bednarski. Ubi sunt?/ Gdzie oni są?”, „Kolekcja Hermansdorferów”, czy IX. edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Efemerycznej „Konteksty” w Sokołowsku. Zawodowo była związana jako producentka z mia Art Gallery we Wrocławiu oraz Fundacją Sztuki Współczesnej In Situ w Sokołowsku, portalem Rynek i Sztuka, gdzie pełniła funkcję New Business Managera oraz z Galeriami Sztuki Współczesnej BWA Wrocław jako Specjalista ds. Marketingu i PRu. Doświadczenie w zakresie zagranicznego rynku sztuki zdobywała współpracując z galerią Kunsthuis w Amsterdamie. Od 2021 roku pracuje w DESA Unicum jako Doradca Klienta. Koordynowała takie aukcje „Sztuka dzisiaj. Wybór kuratorach”, które powstały we współpracy z Andrzejem Pągowskim, Piotrem Kędzierskim oraz Wojtkiem Sokołem, pierwszą w Polsce aukcję dedykowaną związkom mody i sztuki „Dress code. Sztuka i moda” oraz „Sztuka Współczesna. Urban Art”, w ramach której wspólnie z marką Porsche zrealizowała projekt „Porsche Inter Art”. Jest kuratorką cyklu spotkań realizowanych wspólnie przez DESA Unicum oraz restaurację Pod Gigantami.

• Opublikowano: 06.11.2023, 21:47
  • Ostatnia edycja: 07.11.2023, 23:19