Przejdź do treści

FOTOFESTIWAL OPEN CALL 2024

Fotofestiwal – Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Łodzi ogłasza nabór projektów w ramach Fotofestiwal Open Call 2024! Prace można przesyłać do 15 grudnia 2023. Formuła konkursu jest otwarta i nie zakłada ograniczeń tematycznych, wiekowych ani geograficznych.

Weź udział w naborze projektów i dołącz do grona artystek i artystów 23. edycji Fotofestiwalu – Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi! Zgłoszenia i komplet informacji: https://site.picter.com/open-call-2024-fotofestiwal

Jeśli Twój projekt zostanie wybrany do finałowej szóstki, Fotofestiwal zaproponuje Ci:

→ wystawę podczas 23. edycji Fotofestiwalu (ponad 20.000 widzów);

→ budżet na produkcję (i pełne wsparcie techniczne) – 500€;

→ honorarium artystyczne – 400€;

→ zakwaterowanie na główny weekend festiwalu;

→ zwrot kosztów podróży do 200€;→ promocję przed, w trakcie i po zakończeniu festiwalu.

Fotofestiwal poszukuje artystów o wyjątkowych osobowościach i projektów prezentujących odważne wizje. W Jury zasiadają specjaliści i specjalistki z najważniejszych na świecie mediów i instytucji fotograficznych.

Fotofestiwal Open Call daje możliwość zaprezentowania swojego projektu szerokiej publiczności Fotofestiwalu – Międzynarodowego Festiwalu Fotografii w Łodzi. Jego najbliższa, 23. edycja odbędzie się w czerwcu 2024 roku.

Fotofestiwal powstał w 2001 roku jako jedno z pierwszych wydarzeń fotograficznych w Polsce. Od tego czasu stał się jednym z najważniejszych i największych festiwali fotograficznych w Europie Środkowej, ale jego podstawowa misja nie zmieniła się. Prezentuje różne oblicza fotografii, mówi poprzez fotografię o ważnych kwestiach społecznych i artystycznych, zapoznaje publiczność z nieoczywistym pięknem i wyjątkową historią Łodzi, organizując wystawy w niesamowitych przestrzeniach poprzemysłowych miasta.

  • Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 06.11.2023, 13:18
  • Ostatnia edycja: 06.11.2023, 13:18