7. Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej

Wernisaż wystawy i uroczyste ogłoszenie wyników: 06.12.2023, godz. 18.00,
Stary Browar w Poznaniu, Słodownia+1
Czas trwania wystawy: 6 – 20.12.2023

Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej organizowane przez Wydział Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu jest konkursem poświęconym pamięci profesora Józefa Kopczyńskiego, wybitnego artysty i cenionego pedagoga naszej uczelni.

Celem konkursu jest kreowanie i wyróżnianie ciekawych postaw artystycznych studentów i studentek szkół wyższych oraz propagowanie małej formy rzeźbiarskiej, sztuki medalierskiej, nowatorskiej myśli i koncepcji rzeźbiarskiej oraz konfrontacja panujących trendów rzeźbiarskich na uczelniach o profilu artystycznym.

Naszym celem jest również wsparcie rozwoju kariery artystycznej młodych osób, w 7 edycji SBMFR łączna pula nagród wyniosła ponad 20 000 zł w nagrodach pieniężnych i nie tylko: do zdobycia są odlewy w brązie wybranych realizacji, indywidualna wystawa, publikacja wywiadu z wyróżnioną osobą, a dla licealistów Indeks Wydziału Rzeźby. Konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem – z ponad 300 nadesłanych prac wybrano 62 prace, które zostaną zaprezentowane na wystawie konkursowej oraz w publikacji katalogu.

Wystawie konkursowej towarzyszyć będzie wystawa pt. “Wielka – mała rzeźba” prof. Krzysztofa S. Nitscha – cenionego artysty i pedagoga Krakowskiej ASP. Kuratorem wystawy towarzyszącej jest dr hab. Jarosław Bogucki, prof. UAP.

Więcej informacji na naszej stronie www: http://biennale.rzezba-uap.pl/

Udział w wystawie konkursowej biorą:

Aftanas Mateusz, Anioł Justyna, Atłasik Kacper, Baranowska Julia Bałdowska Aleksandra, Bińkowski Gilbert, Blachnierek Urszula Brzęczek Oliwia, Celej Natalia, Chodzińska Maria, Cieślik Janina,  Gałamon Julia, Gizicka Laura, Gołaszewska Magdalena Grossmann Kinga, Jaklik Jędrzej, Jaworski-Brach Jan Kisiel Maja, Kmiecik Kamila, Kozłowska Maja, Krawczyk Hubert Książek Emilia, Lewandowska Marta, Leśniak Monika Mandziak Anna, Myszkowiak Anna, Naporowska Anika Nowak Gabriela, Pachliński Ireneusz, Pilarska Anna Maria Pilich Zofia, Polikowska Agata, Popardowski Bogdan,  Rockstein Marcin, Sawicka Magdalena, Skrzypiec Bartosz Sobierajska Julia, Sowińska Agnieszka, Stachura Cezary Stefaniak Angelika, Szpecher Wiktoria, Szpilka Laura Tarapata Kamila, Tańska Lidia, Thiel Mikołaj Tomkowicz Miłosz, Treppa Weronika, Zając Beata

Partnerzy:

Stary Browar w Poznaniu

Patroni honorowi:

Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Prezydent Miasta Poznania

Fundatorzy nagród specjalnych:

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie

Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi

Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie

Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Burmistrz Gminy Mosina

Galeria Sztuki w Mosinie

Odlewnia Artystyczna GARSTKA STUDIO w Szymanowie

Contemporary Lynx

Patronat medialny:

Notes na 6 Tygodni

Student Biennial of Small Sculpture Form organized by the Faculty of Sculpture of the University of Arts of Magdalena Abakanowicz in Poznań is a competition in memory of Professor Józef Kopczyński, an outstanding artist and a valued teacher at our university.

The aim of the competition is to distinguish and present notable student activity of art schools, as well as to promote small sculptural forms and confront prevailing conceptions and thoughts in sculpture trends at universities with an artistic profile.

We support the artistic development of young people, in the 7th edition of SBMFR the total prize pool is over PLN 20,000 and also other types of rewards: donation of selected work to be casted in bronze, an individual exhibition, a publication in the art magazine and for high school students the Index of the Faculty of Sculpture. The competition generates unflagging interest and attention – out of over 300 works submitted, 62 works are going to be presented at the competition exhibition and in the publication of the catalogue.

The official opening of the exhibition and the award ceremony will take place at 6:00 p.m. on December 6, 2023 in the Słodownia+1 space, Stary Browar Shopping Center (ul. Półwiejska 42) in Poznań.

Alongside there will be an accompanying exhibition titled: „Great – small sculpture” by prof. Krzysztof S. Nitsch – a respected artist and teacher of the Krakow Academy of Fine Arts. The curator of the accompanying exhibition is Dr. Hab. Jarosław Bogucki, prof. UAP.

• Opublikowano: 29.11.2023, 15:26
  • Ostatnia edycja: 29.11.2023, 15:26