Przejdź do treści

Już po raz dziewiąty, Centrum Kultury Agora zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie graficznym na niebanalną i odważną interpretację słowa WOLNOŚĆ. Tym razem chcemy skłonić uczestników do refleksji w kontekście granicy między wolnością jednostki a byciem częścią społeczeństwa.

Termin nadsyłania prac: 27 października 2023

Tegoroczne hasło konkursowe: Moja Wolność – Moja Sprawa

Każdy ma prawo do wolności. Można ją wyrażać na wiele sposobów m.in. poprzez swobodę kształtowania siebie i podejmowanie autonomicznych decyzji. Człowiek funkcjonuje  w swego rodzaju sprzeczności. Z jednej strony ma przestrzeń na swoiste „niedopasowanie”, dokonywanie niekiedy radykalnych wyborów. Modelując od najmłodszych lat własną osobowość, stajemy się wyjątkowi i niezastępowalni. Z drugiej jednak, każda jednostka funkcjonuje w szerszym kontekście społecznym, nosząc w sobie ślady zbiorowości, która ją wychowała i wśród której żyje. Zestawiając ze sobą pojęcia „wolności” oraz naturalnej potrzeby „przynależności”, chcemy zachęć do zastanowienia się, czy są one sobie przeciwstawne, czy wręcz przeciwnie? Czy wolność można uznać za w pełni indywidualną sprawę?

Do udziału w konkursie zapraszamy osoby od 16 roku życia, które amatorsko lub profesjonalnie zajmują się projektowaniem grafiki cyfrowej i warsztatowej. Tradycyjnie zachęcamy do refleksji, subiektywnej oceny oraz wykreowania własnej, niekonwencjonalnej interpretacji hasła.

Na autorów czekają nagrody finansowe w wysokości 1000 zł, 1500 zł i 2000 zł.

Najlepsze prace zostaną zaprezentowane podczas wystawy pokonkursowej w galerii Centrum Kultury Agora. Wernisaż: 11 listopada 2023

Szczegóły: https://www.ckagora.pl/konkurs-graficzny-moja-wolnosc-moja-sprawa/

  • Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 18.10.2023, 14:53
  • Ostatnia edycja: 18.10.2023, 14:53