Przejdź do treści

Ewolucja Urban Artu: Od Graffiti do Sztuki Współczesnej

DESA Unicum we współpracy z UAP oraz Porsche Poznań zaprasza na cykl rozmów w ramach projektu Art Corner.

25 października / środa / godz. 15:00 / Atrium UAP

prowadzenie: Joanna Wolan (DESA Unicum)
artyści: Proembrion, Cekas, Lump


Twórca maluje mural na zalepionej reklamami tablicy

Piotr Pauk aka Lump – szczeciński artysta, absolwent Wydziału Komunikacji Multimedialnej na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Rysownik-samouk, w kręgach graffiti od 1999 roku. Używając technik mieszanych – od tych klasycznych po bardziej nowoczesne i nowatorskie – przedstawia swój utopijny świat, który jest odskocznią od pragmatycznej rzeczywistości. Działacz w przestrzeni miejskiej, malarz muralista, konstruktor instalacji przestrzennych, fotograf. Jego malarstwo ścienne i zewnętrzne wyraźnie inspirowane jest fantastyką, komiksem i malarstwem Ameryki Łacińskiej. Organizator i twórca szczecińskiej „Akcji muralizacji/ODBLOKOWANIE”. Często współpracuje z warszawskim duetem artystycznym – Sepe/Chazme.

Łukasz Berger Cekas (ur.1984 we Wrocławiu).
Multidyscyplinarny artysta, absolwent wydziału rzeźby i malarstwa ASP Wrocław. W 2011 zrealizował dyplom w pracowni Janusza Kucharskiego. Od końca lat 90’tych czynnie współtworzy polskie środowisko sztuki w przestrzeni publicznej. Uczestnik licznych wystaw i festiwali w Europie i USA.
Na co dzień zajmuje się projektowaniem sztuki w architekturze, malarstwem studyjnym i rzeźbą. Tworzy wielkoformatowe murale oraz instalacje ścienne. Jego awangardowa instalacja ,,Cisza” znalazła się w podręczniku do wiedzy o kulturze dla liceum i technikum. W 2020 roku, został laureatem nagrody 30 kreatywnych Wrocławia.

Proembrion/ Krzysztof Syruć (ur. 1984) jest artystą, twórcą malarskich iluzji abstrakcyjnych przestrzeni na bazie własnych odkryć z zakresu czystej matematyki, koloru i grafiki generatywnej NFT. Konstruktor instalacji przestrzennych; współpracownik grupy projektowej CENTRALA. Absolwent Architektury na Politechnice Gdańskiej. Od 1996 roku Proembrion związany jest z polską sceną street artu. Jego prace był wielokrotnie prezentowane na wystawach, m.in.: Ryan Joseph Gallery w Denver, Brain Damage Gallery w Lublinie, galerii Celal M13 w Paryżu, Kolonii Artystów w Gdańsku, czy 44309 Urban Contemporary Art w Dortmundzie. Tworzy i mieszka w Gdańsku.

  • Autor: Piotr Grzywacz
  • Opublikowano: 23.10.2023, 00:20
  • Ostatnia edycja: 06.11.2023, 00:35