Przejdź do treści

MALARSTWO

11-25.07.2023

Galeria Nowa Scena UAP

UCZESTNICY/UCZESTNICZKI WYSTAWY: Anna Struk, Anna Trawińska, Aleksandra Hanaj-Podgórska, Anna Nowak, Anna Nockowska, Anna Kortus, Anna Wilczyńska, Beata Rumin-Gebel, Barbara Kaczmarek-Mikołajczak, Beata Witkowska, Barbara Dyderska, Danuta Mackiewicz, Dorota Krawiec-Pierańska, Ewa Nowakowska, Ewa Stawna, Ewa Lech, Ewelina Majchrzak, Hanna Sarnowska-Mazur, Hanna Zwiefka, Irena Mikulska-Kulma, Jolanta Kabacińska, Jolanta Materniak, Jolanta Jarmużek, Jolanta Owczarek, Jacek Ruśniak, Karolina Musiał, Katarzyna Kruszwicka, Krystyna Kmieć-Wojciechowska, Krystyna Dyderska, Maria Mańkowska, Magdalena Brzezińska, Marek Rachuba, Marian Pawlik, Maria Głodkiewicz, Paweł Maciak, Radomiła Banach, Renata Lesiewicz, Romualda Cieślak, Teresa Nowak, Witold Zwierzycki, Wioletta Kopeć, Zofia Fik-Kwiatkowska, Zofia Jabłońska

3. edycja wystawy MALARSTWO, to podsumowanie działań Seniorów i Seniorek, którzy uczęszczali na kursy plastyczne sekcji: malarstwo do Uniwersytetu Artystycznego Trzeciego Wieku w Poznaniu. Realizacje, które można oglądać w Galerii Duża Scena UAP, to obrazy przedstawiające szeroki wachlarz indywidualnych wypowiedzi artystycznych ujętych w różnych stylach i tematach. Przedstawiane, podczas wystawy prace, są wielowątkowymi odpowiedziami na hasła i zadania proponowane podczas kilkumiesięcznych zajęć. Zatem, są dzieła o charakterze nawiązującym do poszukiwań w ramach klasycznego malarstwa, ale także i formy, którym bliżej do szeroko pojmowanej sztuki nowoczesnej. Powołując się na treści programowe, które były realizowane podczas kursów, osoby uczestniczące w zajęciach UATW, sekcji: malarstwo były zapoznawane z wszelkimi instrumentami kreacji artystycznej, jak i opracowywały zagadnienia związane naturą, pejzażem, architekturą. Na zajęciach były także omawiane kwestie różnych technik i technologii. Wykonywany był szereg eksperymentów, ale także, podczas spotkań, był czas na rozmowy, nauki i debaty o m.in. o kompozycji, kolorystyce, przestrzeni, iluzji, perspektywie oraz kontraście, jaki i sztuce, w myśl rozważań teoretycznych  o malarstwie i malarzach. 

Wystawa jest przeglądem prac powstałych w roku akademicki 2022/2023. 

Sekcja MALARSTWO była prowadzana przez Wykładowców: Martę Węglińskią, Natalię Czarcińską oraz Aleksandra Radziszewskiego. 

Kuratorka wystawy: Magdalena Kleszyńska

Zdjęcia: Jadwiga Subczyńska, Jacek Podgórski, Magdalena Kleszyńska

  • Autor: Michał Jaborski
  • Opublikowano: 12.09.2023, 15:10
  • Ostatnia edycja: 12.09.2023, 15:12