Aleksander-Grygorowicz

prof. Aleksander Grygorowicz

1923-2023

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci
ŚP. prof. dr. hab. inż. arch. Aleksandra Grygorowicza

wybitnego architekta, urbanisty, naukowca, erudyty i artysty, który w ostatnich latach aktywności dydaktycznej dzielił się swą rozległą wiedzą ze studentami i studentkami kierunku Architektura w Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, gdzie prowadził Pracownię Planowania Przestrzennego.
Autor wielu interdyscyplinarnych opracowań, od projektów osiedli mieszkaniowych,
planów zagospodarowania przestrzennego i kształtowania krajobrazu, projektów konserwatorskich, po architekturę wielu świątyń i zespołów sakralnych, w tym wybitnych obiektów: Cerkwi Podwyższenia Krzyża Świętego w Jałówce, i Soboru Ducha Świętego w Hajnówce – wpisanych już do rejestru zabytków.

Rodzinie i Bliskim Profesora
składamy serdeczne wyrazy współczucia –
Rektor, Senat,
Dziekani Wydziału Architektury i Wzornictwa