Przejdź do treści

Rusza rekrutacja  na 13. edycję projektu pod hasłem – „Neighborhood”, która odbędzie się w Poznaniu pod koniec sierpnia  – 17.08-28.08.2023. Jej uczestnikami będą studenci i młodzi projektanci z Polski, Niemiec i  Czech. 

Edycja Neighborhood: 17.08-28.08.2023

Mood for wood to międzynarodowe warsztaty projektowe dla studentów oraz młodych projektantów zainteresowanych faktyczną realizacją swoich pomysłów. Podczas warsztatów studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych społeczności lokalnych. To właśnie etap projektowania – przy pomocy narzędzi partycypacyjnych – wyróżnia projekt Mood for wood spośród podobnych warsztatów studenckich. Uczestnicy nie tylko realizują samodzielnie meble – ale decydują także całkowicie o ich formie.  Pracują nad konkretną lokalizacją, spotykają się z użytkownikami przestrzeni, poznając ich potrzeby oraz problemy danego miejsca. Aby zrealizować projekt  są zobligowani do uzyskania akceptacji swoich pomysłów u odbiorców, następnie na podstawie opracowanego kosztorysu składają zamówienie na określone materiały,  z których własnoręcznie budują drewniane meble lub instalacje. 

Jednym z najtrudniejszych wyzwań w kształtowaniu przestrzeni dzisiejszych miast jest zapewnienie ram zarówno do spotkania z innym, jak i do odnalezienia poczucia zakorzenienia i wspólnoty, tworzenia miejsc, gdzie różnorodność nie będzie się wiązała ze strachem ani wykluczeniem, gdzie wspólnota nie będzie oparta na zamknięciu i lęku przed innymi, a każdy będzie mógł odnaleźć właściwe dla siebie proporcje prywatności i przynależności. Po prostu miejsc,  gdzie pozornie obcy stają się sąsiadami. Tworzenie takich przestrzeni w dużych wielokulturowych miastach  wydaje się szczególnie istotnie dzisiaj. Czy chcesz podjąć to wyzwanie z nami?

Rekrutacja

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.moodforwood.com w terminie od 26 czerwca do 10 lipca. Organizatorzy skontaktują się z osobami zakwalifikowanymi na warsztaty mailowo do 15 lipca 

Warsztaty dla studentów kierunków projektowych Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu są darmowe (Uwaga: ilość miejsc jest ograniczona). 

Organizatorzy pokrywają koszty: 

  • Wyżywienie ( śniadanie, lunch, kolacja) 
  • Przerwy kawowe
  • Komunikacja publiczna w Poznaniu
  • Szkolenie BHP – zakończone certyfikatem
  • Materiały do pracy warsztatowej 
  • Zestaw gadżetów z logo warsztatów

Strona internetowa

www.moodforwood.com 

Organizatorzy

SARP Poznań, Stowarzyszenie Punkt Wspólny, Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu 

Koordynacja

Magda Wypusz, Ada Kocieniewska

Partnerzy

Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży, Miasto Poznań, CIL- Centrum Inicjatyw Lokalnych, Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów, BTU COTTBUS, VUT Brno, Festool, Leniar. 

Patroni medialni

Architektura Murator, Architektura i Biznes, Whitemad Magazine,  www.earch.cz, www.archiweb.cz

Kontakt

moodforwood.workshops@gmail.com 

Magda Wypusz, tel. 884300474


  • Autor: Piotr Grzywacz
  • Opublikowano: 30.06.2023, 22:16
  • Ostatnia edycja: 30.06.2023, 22:16