prof. Bogdan Wegner

prof. Bogdan Wegner | 1946-2023

Z wielkim żalem zawiadamiamy o odejściu prof. Bogdana Wegnera, wybitnego artysty i pedagoga, który z niezwykłą wrażliwością kształtował postawy twórcze wielu studentek i studentów naszej uczelni.

Bogdan Wegner od 1983 prowadził VII Pracownię Rysunku, w latach 1996-1999 kierował Katedrą Rysunku na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ASP w Poznaniu, a w latach 90. był prorektorem ds. artystyczno-badawczych, zasiadał również w wielu Komisjach senackich i wydziałowych uczelni.

Od 1974 związany z grupą artystyczną ODNowa, w latach późniejszych przewodniczył Radzie Artystycznej Galerii Sztuki w Mosinie.

Artysta był uczestnikiem niezliczonej ilości wystaw indywidualnych i zbiorowych, w kraju i za granicą.

Został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Polonia Restituta i Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis

Rodzinie i Bliskim Profesora
składamy najszczersze wyrazy współczucia
Rektor, Senat
oraz cała społeczność akademicka
Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu

Msza pogrzebowa zostanie odprawiona 24 czerwca o godzinie 10.00 w Kościele pw. Św. Mikołaja w Mosinie przy ul. Tadeusza Kościuszki 1.
Pogrzeb odbędzie się po mszy, na Cmentarzu Parafialnym przy Kościele pw. Św. Mikołaja w Mosinie.

• Opublikowano: 21.06.2023, 15:48
  • Ostatnia edycja: 21.06.2023, 15:50