„(…) Naszym credo było: Bauhaus dąży do koordynacji wszelkich wysiłków twórczych, by osiągnąć w nowej architekturze zjednoczenia szkolenia: artystycznego i projektowania. Ostatecznym, chodź odległym celem Bauhausu jest kolektywne dzieło sztuki- Budowla- w którym nie ma granicy między sztukami strukturalnymi a dekoracyjnymi.
Przewodnią ideą Bauhausu była więc idea stworzenia nowej jedności poprzez zespajanie razem wielu „sztuk” i kierunków: jedności mającej za podstawę Człowieka i ważnej jedynie jako organizm żywy.”

Walter Gropius Teorie i zasady organizacyjne Bauhausu, 1923

28.04.2023 osoby studiujące na kierunku Architektura Wnętrz oraz pedagodzy mogli „zobaczyć” z bliska idee Bauhausu – zwiedzając budynek szkoły, Domy Mistrzów oraz Muzeum Bauhausu w Dessau.

Fot. Oriana Tyll, Wojtek Sypniewski

• Autor: Matylda Konarska