Pod koniec kwietnia br. w Poznaniu zakończyła się druga edycja międzynarodowych warsztatów KOTYDŻ, dla studentów i studentek kierunków projektowych z Polski, Czech i Niemiec. Uczestnicy pod opieką tutorów z pracowni Atelier Starzak Strebickisocial.formKOBRA, duetu: Rolf Starke i Anatolii Kotov oraz Iwo Borkowicza zaprojektowali i wykonali czternaście domków dla kotów wolnożyjących w Poznaniu. Inicjatorami i organizatorami warsztatów byli: SARP Poznań, Stowarzyszenie Punkt Wspólny i Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Przeczytaj więcej na stronie Architektura&Biznes

Warsztaty KOTYDŻ mają na celu promowanie działań partycypacyjnych, działań prozwierzęcychwspółpracy projektantów z lokalną społecznością oraz podkreślaniem roli, jaką odgrywa praktyczna edukacja studentów kierunków projektowych, nastawiona na rozwijanie manualnych umiejętności […]. KOTYDŻ to proces, który stanowi olbrzymie wyzwanie i wiąże się z intensywną pracą. Pozostawia jednak po sobie ogromną satysfakcję z własnoręcznie wykonanych projektów, które przyczyniają się do poprawy jakości życia kotów wolnożyjących w Poznaniu — podsumowują organizatorzy warsztatów.

Tekst: Dobrawa Bies

• Autor: Matylda Konarska