Seans w pełni dostępny i spotkanie po seansie filmu

„I KRÓL RZEKŁ: CO ZA FANTASTYCZNA MASZYNA!”

reż. Axel Danielson, Maximilien Van Aertryck | Szwecja

Wtorek | 16 maja 2023 | godz. 11:00

Kino Muza | ul. Św. Marcin 30 w Poznaniu

Bilety: 5 zł

Zapraszamy na piąty seans w ramach projektu „KINO MUZA – KINO OTWARTE”, który odbędzie się 16 maja o godz. 11:00 w Kinie Muza. Zaprezentujemy szwedzki film dokumentalny „I król rzekł: »Co za fantastyczna maszyna!«” w reżyserii Axela Danielsona i Maximiliena Van Aertrycka. Pokaz odbędzie się w ramach 20. Festiwalu Filmowego Millenium Docs Against Gravity.

Zaproszenie w Polskim Języku Migowym: ZAPROSZENIE W PJM

Bilety można zakupić korzystając z linku: KUP BILET

Uczestnikom zapewnimy: audiodeskrypcję, napisy dla niesłyszących, tłumacza PJM na żywo oraz przyjazną atmosferę kina studyjnego.

Po seansie zapraszamy widzów na spotkanie z Julią Bilarzewską – psychologiem, na którym wspólnie porozmawiamy o emocjach, ważnych tematach i wrażeniach jakie film wywarł na oglądających. Julia Bilarzewska to psycholożka, seksuolożka i edukatorka, która kocha kino i często używa filmu w swojej praktyce zawodowej. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Cienciała – trenerka rozwoju osobistego, animatorka sztuki, twórczyni i realizatorka spektakli dla dzieci.

Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy.

„I król rzekł: »Co za fantastyczna maszyna!«” to podróż po rozległym historycznie oceanie współczesnej kultury medialnej. W trakcie seansu dowiadujemy się, jak powstała camera obscura, oglądamy pierwszy pokaz ruchomego obrazu, obserwujemy wynalezienie kamery internetowej, odwiedzamy dzisiejsze Hollywood i poznajemy lepiej świat wypełniony 45 miliardami aparatów.

Dowcipny i prowokujący do myślenia film śledzi rozwój kultury obrazu w znanej nam do tej pory formie. Łącząc propagandowe materiały z krajów autorytarnych z materiałami zza kulis działań grupy bojowników ISIS w Jemenie, newsami transmitowanymi na żywo i klipami rosyjskiej młodzieży wykonującej karkołomne akrobacje na szczycie najwyższych budynków świata, autorzy tkają opowieść o ludzkim doświadczeniu teraźniejszości i przemijaniu każdego z nas.

Film poszerza nasze rozumienie wizualnego świata, w którym obecnie żyjemy. Zadaje pytanie o niekontrolowaną obsesję ludzkości na punkcie obrazu i społeczne konsekwencje, jakie się z tym wiążą. Bada wpływ kultury medialnej na społeczne zachowania, a także skutki, jakie niesie ze sobą fakt bycia narażonym na miliardy obrazów konkurujących codziennie o naszą uwagę. Film był wyświetlany na ostatnim festiwalu w Sundance w konkursie filmów dokumentalnych.

Pozostałe pokazy w ramach projektu:

WŁAŚCICIELE | reż. Jiří Havelka | Czechy | Poniedziałek | 8 maja 2023 | 17:00 | POKAZ JUŻ W NAJBLIŻSZY PONIEDZIAŁEK! | KUP BILET

SZKOŁA MAGICZNYCH ZWIERZĄT | reż. Gregor Schnitzler | Niemcy | Niedziela | 4 czerwca 2023 | 13:30 | Pokaz familijny

• Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 04.05.2023, 13:06