Przejdź do treści

Paweł Żukowski ARCHIWA NIEZGODY 

24.05 18:00 Atrium UAP

Paweł Żukowski w trakcie wykładu ARCHIWA NIEZGODY pokaże wyniki swojej kwerendy w dwóch archiwach – ONE ARCHIVES, czyli największym na świecie archiwum poświęconym społeczności LGBT oraz w archiwach fundacji TOM OF FINLAND, gdzie przebywał na rezydencji artystycznej. Spotkanie odniesie się  do pobytu artysty w USA w czasach obalania federalnego prawa do aborcji. Wszystko to zostanie uzupełnione  prywatnymi zainteresowaniami artysty.

Wykład będzie zawierał treści przeznaczone dla świadomych osób dorosłych.

Paweł Żukowski, rocznik 1979, artysta i aktywista. Absolwent warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W swojej praktyce artystycznej łączy działania polityczne i gesty artystyczne. Skupia się na zmianie kontekstów, w których funkcjonują zastane gesty, sytuacje, obiekty, idee. Wykorzystuje do tego materiały pochodzące zwykle z odzysku. Autor wielu działań w przestrzeni publicznej, jak akcja przed siedzibą „Gazety Polskiej” „LGBT TO JA” i pandemicznej „DAMY RADĘ”; współautor akcji przeciwko wyborom korespondencyjnym „LIST”. Swoje prace wystawiał między innymi w  CSW Znaki Czasu w Toruniu, MS2 w Łodzi, Shefter Gallery w Krakowie, Biurze Wystaw w Warszawie, galerii

Doris Ghetta w Ortisei, Galerii BWA w Zielonej Górze, Galerii Labirynt w Lublinie, Galerii Arsenał w Białymstoku, Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim, galerii lokal_30 w Warszawie, Galerii Bielskiej, Kunsrverein Shattendorf w Austrii, Phase Gallery w Los Angeles oraz Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. 

  • Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 22.05.2023, 14:14
  • Ostatnia edycja: 22.05.2023, 14:35