Przejdź do treści

Jury w składzie Anda Rottenberg (przewodnicząca), prof. dr hab. Andrzej Bednarczyk, Edyta Kurpiel-Placek, Maria Anna Potocka i Andrzej Starmach wyłoniło zwycięzców pierwszej edycji międzynarodowego konkursu dla artystów OKNOPLAST FOR ART. Jury wskazało laureatów spośród 200 nadesłanych zgłoszeń. Poza nagrodą główną w wysokości 8 000 euro, przyznano dwie nagrody po 2 000 euro. Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane na wystawie w MOCAK-u 29 czerwca 2023 roku.

OKNOPLAST FOR ART to konkurs zorganizowany przez Grupę OKNOPLAST i Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu w dowolnej technice projektu pracy artystycznej, której podłożem (bazą) jest okno. Artyści mogli wyrazić siebie w dowolny sposób. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem twórców z Polski, ale także między innymi z Niemiec, Austrii, Francji, Włoch oraz Skandynawii.

III miejsce zajął nasz student Architektury Wnętrz, Mateusz Sak
(Jedyny student wśród laureatów)

Mateusz Sak (2000) – student trzeciego roku studiów licencjackich na kierunku architektura wnętrz na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Uczestniczy w licznych interdyscyplinarnych projektach uczelnianych. Od 14 lat zajmuje się również tańcem. Liczne osiągnięcia na ogólnopolskich turniejach tanecznych oraz prace z zakresu projektowania wnętrz, architektury czy rysunku składa się na rozbudowane portfolio artysty.

Wszystkie nadesłane w konkursie prace oceniało jury w składzie:
– Anda Rottenberg, przewodnicząca jury, polska historyczka sztuki, krytyczka, kuratorka sztuki i publicystka;– prof. dr hab. Andrzej Bednarczyk, rektor ASP w Krakowie, artysta łączący wiele dziedzin sztuki;
– Edyta Kurpiel-Placek, kolekcjonerka sztuki, przedstawicielka firmy OKNOPLAST – sponsora nagród;
– Maria Anna Potocka, krytyk sztuki i dyrektor Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK;
– Andrzej Starmach, marszand, historyk sztuki i kolekcjoner.

  • Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 22.05.2023, 12:46
  • Ostatnia edycja: 22.05.2023, 13:18