Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować o wynikach II edycji Konkursu Najlepsze Dyplomy Scenografii Uczelni Artystycznych, organizowanego przez Katedrę Scenografii, Wydziału Architektury Wnętrz, Wzornictwa i Scenografii Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji otrzymała Pani Marta Bartosik za kostiumy i scenografię do spektaklu „Bleee…” Teatru Wielkiego w Poznaniu. Dyplom (kostiumy) zrealizowany został w Pracowni Kostiumu Teatralnego, promotor prof. dr hab. Ireneusz Domagała, natomiast aneks do dyplomu (scenografia) w Pracowni Zjawisk Teatralnych promotor prof. dr hab. Piotr Tetlak.

Wyróżniony został również dyplom Pani Adriany Wolskiej, zatytułowany „Królowa śniegu”. Dyplom zrealizowany został w Pracowni Projektowania Ubioru, promotor dr hab. Anna Regimowicz-Korytowska prof. UAP

Gratulujemy!

Nagrodzone prace można zobaczyć na wystawie w Muzeum Teatru im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu przy ul. plac Wolności 7A, do 17 kwietnia br. włącznie.

• Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 28.03.2023, 14:04