Przejdź do treści

Małgorzata Kowalska | Obszar ochronny Natura 2000 jako wielogatunkowa sieć relacji. Perspektywa antropologiczna

Pracownia Projektów i Badań Transdysycpinarnych WEAiK zaprasza na wykład otwarty online dr Małgorzaty Kowalskiej pt. „Obszar ochronny Natura 2000 jako wielogatunkowa sieć relacji. Perspektywa antropologiczna”

Poniedziałek 27.02. godz. 13.30

link: https://meet.google.com/yyn-zstb-xri

„Wystąpienie będzie prezentacją założeń projektu naukowego realizowanego na Pojezierzu Gnieźnieńskim, w ramach którego problematyzuję odgórne i eksperckie zarządzanie środowiskiem naturalnym, i równocześnie zastanawiam nad możliwościami przemyślenia wspólnoty społecznej jako więcej niż ludzkiej. Współczesna antropologia ekologiczna kwestionuje granicę między rzekomo rozdzielnymi kategoriami natury i kultury, i otwiera perspektywy na wchodzenie w inne niż użytkowe relacje ze środowiskiem naturalnym. W trakcie spotkania porozmawiamy o inspiracjach, celach i wyzwaniach takiego zaangażowania badawczego.”  

Dr Małgorzata Kowalska jest antropolożką społeczną, pracuje w Instytucie Antropologii i Etnologii UAM, a obecnie jako wizytująca badaczka w interdyscyplinarnym programie Biodiverse Anthropocenes na  fińskim Uniwersytecie w Oulu. 

  • Autor: Piotr Grzywacz
  • Opublikowano: 23.02.2023, 20:53
  • Ostatnia edycja: 23.02.2023, 20:53