Przejdź do treści

WWF ogłasza konkurs na wykonanie wizualizacji projektu outdoorowej instalacji zewnętrznej, promującej zrównoważoną gospodarkę leśną i zarządzanie lasami z dbałością o przyrodę. Konkurs kierujemy do studentów kierunków artystycznych, wzornictwa oraz architektonicznych, a także wszystkich osób kreatywnych, zafascynowanych sztuką, którym bliska jest idea ochrony przyrody.

Ochrona przyrody staje się nam coraz bliższa i w perspektywie zmian, które nas otaczają, zaczynamy rozumieć, że harmonijnie funkcjonująca natura jest kluczowa dla naszego życia. Jednak, żeby coś dobrze chronić, należy to najpierw zrozumieć – a tej wiedzy wciąż nam brakuje. Aż 93% Polek i Polaków uważa, że ochrona polskich lasów jest ważna, ale ponad połowa nie wie, co oznacza zrównoważona gospodarka leśna, która ma fundamentalne znaczenie dla stanu lasów. Zależy nam na tym, żeby społeczeństwo zrozumiało, że las użytkowany w zrównoważony sposób może realizować wszystkie funkcje: ekologiczną, społeczno-kulturową i ekonomiczną.

Konkurs trwa od 17.02.2023 r. do 02.04.2023 r.  

ZADANIE  

Zadaniem konkursowym jest wykonanie wizualizacji projektu outdoorowej instalacji zewnętrznej, inaczej mówiącprojektuinstalacji artystycznej OOH.   

Zależy nam na tym, aby studenci w swoich projektach wykorzystali między innymi materiały z drewna i drewnopochodne z certyfikatem z FSC. Dozwolone jest także wykorzystanie innych materiałów, niepochodzących z drewna i drewnopochodnych, w sposób wpisujący się w zrównoważony design.  

Liczymy na kreatywność i to, że odkryjemy przed społeczeństwem nieoczywiste zalety płynące z lasów!  

NAGRODA  

·       I nagroda to realizacja zwycięskiego projektu instalacji na terenie Warszawy.  
Autor zwycięskiego projektu weźmie udział w realizacji instalacji, sprawując nad nią nadzór merytoryczny i artystyczny. 
  

·       II nagroda to 10 wyróżnionych przez jury projektów, które wraz z projektem zwycięskim zostaną zaprezentowane podczas wystawy w Warszawie.  

Pragniemy, aby projekty skłaniały do zastanowienia, edukowały społeczeństwo, pokazywały, jak ważny jest las w naszym życiu. Chcemy edukować o lesie i zarządzaniu nim, przybliżać go ludziom.   

Razem możemy więcej – to nasze sztandarowe hasło WWF. Chcemy z Wami, RAZEM, móc zrobić pierwszy krok ku temu, by ludzie bardziej świadomie dokonywali wyborów konsumenckich oraz aby rozumieli znaczenie lasów i zrównoważonej gospodarki leśnej. Pragniemy wskazać ludziom kierunki, które pomogą o nie dbać, a tym samym dbać o dobro przyrody i nasze własne.   

Konkurs jest elementem kampanii na rzecz zrównoważonej gospodarki leśnej prowadzonej przez Fundację WWF Polska. Więcej szczegółów na temat kampanii i idei, które za nią stoją, znajdziecie Państwo tutaj: https://www.wwf.pl/zrownowazona-gospodarka-lesna  

  • Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 17.02.2023, 11:49
  • Ostatnia edycja: 17.02.2023, 11:49