Komunikat Rektora UAP w sprawie kategorii naukowej A+

Uprzejmie informuję, że decyzją Ministra Edukacji i Nauki z dnia 16.02.2023 r. przyznana została Uniwersytetowi Artystycznemu im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu kategoria naukowa A+ w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki.

Odczytuję tę decyzję jako historyczny sukces artystek i artystów – pracownic i pracowników naszego Uniwersytetu, docenienie ich kompetencji, jakości artystycznej i aktywności twórczej, która w skali kraju została należnie uznana.

Chciałbym podziękować wszystkim, których wysiłek złożył się na ten sukces, a szczególnie pracownicom i pracownikom zaangażowanym w długotrwały i pracochłonny proces ewaluacji, m.in. pracownicom Biura Ewaluacji, Koordynatorkom i Koordynatorom Wydziałowym oraz pracownicom i pracownikom administracji biorącym udział w całym procesie.

Satysfakcja z uzyskanego wyniku ewaluacji, sytuująca nas w pozycji najlepszej z największych uczelni artystycznych w kraju, niech będzie powodem do dumy z bycia członkinią i członkiem naszej społeczności akademickiej.

prof. dr hab. Wojciech Hora
Rektor UAP