Jak pomagać Ukrainie? 365 dni wojny

Konferencja rozpocznie się 23 lutego 2023 r. o godz. 17.00 w sali Atrium UAP (Budynek B, wejście od 23 Lutego 20).

Przewidziane są dwa panele, z udziałem organizatorów oraz zaproszonych gości.

Panel nr 1: Różne formy pomocy Ukrainie. Pomoc międzynarodowa i krajowa

Do panelu zaprosiliśmy następujące osoby:
Marcin Bosacki – Senator RP, Wiceprzewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej
Yurii Tokar – Konsul Generalny Ukrainy we Wrocławiu
prof. dr hab. Bogumiła Jung – Prorektor ds. współpracy zewnętrznej i Prezes Fundacji NOWA Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu

Moderatorką panelu będzie Małgorzata Dudzic – Biskupska, Prezeska Fundacji Obywatelska Wielkopolska, Radna Miasta Poznania. W ramach panelu przypomnimy pierwsze dni wojny i powszechny zryw społeczeństwa polskiego do niesienia pomocy. Spojrzymy na sprawę z punktu widzenia społeczeństwa ukraińskiego. Podsumujemy pomoc niesioną przez polskie uczelnie, ze szczególnym uwzględnieniem gospodarza konferencji.

Panel nr 2: Wsparcie organizowane przez polskie organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorców

Uczestnikami panelu będą wymienione poniżej osoby:

Beata Iciek-Sawicka – Dyrektorka HR na Północno-Wschodnią Europę w Smurfit Kappa
ks. Marcin Janecki – Dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej
Łukasz Szulc – Aktywista i koordynator pomocy na rzecz Ukrainy w Fundacji Obywatelska Wielkopolska

Moderatorem panelu będzie Marcin Ruta, Przewodniczący Rady Fundacji Obywatelska Wielkopolska. Porozmawiamy między innymi o tym, jak to się stało, że wszyscy ruszyli z pomocą, jakie były motywacje NGO i przedsiębiorców i czy ta współpraca jest dalej kontynuowana.

Do udziału w konferencji zapraszamy wszystkie osoby, organizacje i przedsiębiorstwa zainteresowane niesieniem pomocy Ukrainie, która broni się przed bezwzględnym najeźdźcą.

Do udziału gorąco zachęcamy także osoby, które chciałyby pomóc, ale wciąż się wahają i nie wiedzą jak rozpocząć takie działania.

• Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 17.02.2023, 10:26