Muzeum Niepodległości w Warszawie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na plakat towarzyszący obchodom 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Był to zryw narodowy, który odegrał istotną rolę w podtrzymywaniu patriotyzmu, polskiej tożsamości i odnowieniu idei niepodległościowych. Hasło „Wolność. Równość. Niepodległość”, które występuje na sztandarach i medalionach z okresu 1863-1864, powinno stanowić inspirację dla uczestników Konkursu. Plakat powinien godnie upamiętniać bohaterstwo powstańców styczniowych i działaczy niepodległościowych tego okresu.

Konkurs organizowany jest przez Muzeum Niepodległości w Warszawie i został objęty honorowymi patronatami Prezydenta m.st. Warszawy i Marszałka Województwa Mazowieckiego.

W konkursie mogą wziąć udział:

– uczniowie średnich szkół plastycznych,

– studenci oraz absolwenci uczelni artystycznych,

– zawodowi artyści plastycy oraz graficy.

Termin składania prac: 21 kwietnia 2023. Prosimy nadsyłać swoje zgłoszenia na adres: plakat@muzn.pl

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody pieniężnie:

1 miejsce 5000 PLN

2 miejsce 3000 PLN

3 miejsce 1500 PLN

Planowana jest również wystawa pokonkursowa w naszym Muzeum, na której zaprezentujemy wyróżnione plakaty.

Więcej informacji na stronie Muzeum Niepodległości : https://muzeum-niepodleglosci.pl/aktualnosci/plakat/

• Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 10.02.2023, 09:02