Przejdź do treści

Program certyfikacyjny Baid Pro dla studentów

Baid Group wierzy, że przyszłość branży budowlanej leży w dużej mierze w rękach młodych ekspertów. Wszelkie podnoszenie ich kwalifikacji zawodowych przekłada się na rozwój całego sektora. Zaczęli więc się zastanawiać się w jaki sposób wspomóc branżę i od czego zacząć?

Certyfikat “Analiza danych w BIM”

W ten sposób powstał zamysł programu certyfikacyjnego “Analiza danych w BIM”, który kierują głównie do studentów architektury. Jego celem jest nie tylko edukacja studentów pod kątem nowych umiejętności, lecz także dostarczenie potwierdzenia, które wyróżni ich na wymagającym rynku pracy.

Jak wziąć udział w programie?

To proste! Udział w programie certyfikacyjnym jest całkowicie darmowy. Wystarczy tylko założyć konto na www.pro.baid.pl i utworzyć na nim projekt studencki. Po jego utworzeniu możesz rozpocząć swoją ścieżkę do uzyskania certyfikatu “Analiza danych w BIM”.

Jak uzyskać certyfikat?

Aby uzyskać certyfikat, przeanalizuj jeden ze swoich projektów zgodnie z wymaganiami Baid Pro.  W ramach programu nie ma możliwości analizowania projektów komercyjnych.

Po spełnieniu wymagań certyfikacyjnych konieczne jest poinformowanie o tym zespołu Baid. W tym celu należy wysłać wiadomość mailową na student@baid.pl. Jeśli wszystkie wymagania zostaną zweryfikowane pozytywnie to w ciągu 5 dni student otrzymuje od Baid swój certyfikat.

Wymagania certyfikacyjne analizy w Baid Pro 

Poprawne przeanalizowanie projektu na platformie Baid Pro składa się z następujących kroków:

1. Opisz swój model zgodnie ze specyfikacją Baid Pro

Na stronie internetowej w sekcji “Dla biznesu”, kliknij opcję “Specyfikacja”. W tym miejscu znajdziesz dokładną instrukcję opisu modeli wykonanych w Autodesk Revit lub Graphisoft Archicad zgodnie z naszym standardem.

2. Wgraj model na platformę Baid Pro

Aby wgrać model na platformę, wejdź w sekcję “Modele”, a następnie wybierz “Import”. Podążając za instrukcją, która pojawi się na stronie, wgraj swój model i rozpocznij jego analizę.

3. Przeanalizuj projekt zgodnie z wymogami certyfikacyjnymi

a. Sprawdź poprawność parametrów projektowych

W sekcji “Projekt”, wybierz opcję “Parametry” i sprawdź czy wartości parametrów są prawidłowe dla Twojego projektu. Niezbędne parametry do weryfikacji to: wysokość obiektu, liczba kondygnacji, powierzchnia zabudowy, jedno pomieszczenie komercyjne i jedno pomieszczenie pomocnicze.

b. Zdefiniuj wymagania dla swojego projektu
W sekcji “KPI” zdefiniuj przynajmniej 5 wymagań biznesowych dla swojego projektu i sprawdź, czy je spełniasz.

c. Edytuj założenia finansowe projektu
W sekcji “Analiza finansowa”, wybierz opcję “Założenia” i dostosuj wartości powierzchni i cen w prognozie przychodów.

Odezwij się do Baid Group

Program certyfikacyjny został zbudowany tak, abyś mógł zdobyć wiedzę dotyczącą analizowania projektów stworzonych w BIM na platformie Baid Pro. Pamiętaj, aby po spełnieniu wszystkich wymagań powiadomić nas o tym mailowo (student@baid.pl).

  • Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 19.01.2023, 10:48
  • Ostatnia edycja: 16.01.2023, 11:12