Prof. nadzw. dr hab. n. med. Andrzej Grzybowski, kierownik Katedry Okulistyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Kierownik Instytutu Okulistycznych Badań Naukowych, został zaproszony do komisji w prestiżowym konkursie Miradas International Art Contest 2023.

Jest to konkurs dla artystów z całego świata mający na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa za pomocą sztuki na problemy związane z opieką okulistyczną, dbaniem o dobry wzrok oraz zapobieganiem ślepocie.

Konkurs odbywa się co dwa lata, a jego początek sięga 1998 roku. W 2004 do edycji hiszpańskiej dołączyła Ameryka Łacińska, a w 2016 cały świat (22 kraje z różnych kontynentów – prace można zobaczyć na stronie www.miradasinternational.com).
Jego organizatorem jest Fundacja Prof. Jorge’a Alió*

Miradas International Art Contest 2023 składa się z 2 etapów, w których bierze udział: Argentyna, Australia, Austria, Brazylia, Chiny, Egipt, Grecja, Izrael, Kolumbia, Kostaryka, Kuwejt, Meksyk, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Turcja, Wielka Brytania, Włochy, Urugwaj i USA.
Na początku każdy ekspert z komisji zbiera prace ze swojego kraju, a następnie wybiera od 1 do 3 prac i prezentuje je jury wgrywając ich zdjęcia na specjalny portal.
Drugi etap to wybór najlepszego dzieła – każdy z komisji głosuje na 1 wybrany obraz, przy czym nie może głosować na pracę ze swojego kraju.

Dzieło z największą ilością głosów wygrywa, a artysta dostaje nagrodę pieniężną oraz publikację zdjęcia swojego obrazu na okładce prestiżowego czasopisma Journal of Refractive Surgery.
Zwycięskie obrazy były także wielokrotnie publikowane na łamach innych czasopism, książek okulistycznych, a nawet w  materiałach graficznych zapraszających na światowe kongresy, co tylko dowodzi możliwości  przenikania się świata sztuki i nauki.

Nagroda główna: 4000$

Termin składania prac: 14.05.2023

Zapraszamy wszystkich artystów, chcących wziąć udział w konkursie o przesłanie zdjęcia swojego obrazu o tematyce okulistycznej z informacją nt.
– artysty: imię, nazwisko, e-mail, numer telefonu, adres, kraj oraz zgoda RODO i
– obrazu: tytuł, technika, wymiary, opis na adres: fundacja.okulistyka21@gmail.com
Ze względu na ograniczenia pojemnościowe skrzynki prosimy o przesłanie linku do pobrania pliku (plik powinien posiadać jak najlepszą rozdzielczość minimum300dpi, tak  żeby zdjęcie spełniało warunki dla profesjonalnego wydruku ).

Informacje dodatkowe :

1. Prace konkursowe przyjmujemy wyłącznie do 14 maja 2023 decyduje data i godzina wpłynięcia prac. Po tym terminie nadesłane prace nie będą brane pod uwagę.
  2. Wymagane są prace z pełnią praw autorskich, nie publikowane, ani nagradzane  nigdzie indziej.
  3. Werdykt zaproszonego eksperta jest niepodważalny.
  4. Wymagana jest zgoda  na przetwarzanie danych osobowych – wyłącznie w ramach konkursu Miradas International Art Contest 2023.
okulistyka-hipoalergiczni-konkurs-miradas

Regulamin – zobacz tutaj

Fundacja Wspierania Rozwoju Okulistyki
„OKULISTYKA 21”
ul. Adama Mickiewicza 24/3B, 60-836 Poznań
kontakt w sprawie konkursu : tel. 513 067 398

*Fundacja Prof. Jorge’a Alió ds. Zapobiegania Ślepocie poświęcona jest promowaniu badań, edukacji i medycyny prewencyjnej we wszystkich dziedzinach bezpośrednio lub pośrednio związanych z okulistyką. Działania Fundacji skupiają się na profilaktyce i leczeniu ślepoty obejmując szczególną troską osoby w gorszej sytuacji społecznej zarówno na poziomie krajowym jak i we współpracy międzynarodowej. W tym celu Fundacja promuje, wspiera i organizuje przedsięwzięcia artystyczne i społeczne związane z okulistyką oraz działalnością organizacji NGO.

• Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 11.01.2023, 09:03