Międzynarodowy konkurs Model Young Package organizowany przez Grupę Model na najlepszy projekt opakowania jest teraz otwarty dla studentów szkół wyższych. Grupa Model, jest jednym z największych producentów opakowań w Europie i pragnie zaoferować młodym projektantom platformę dla zaprezentowania ich talentów, a także dać młodym ludziom możliwość nawiązania pierwszych kontaktów w profesjonalnym świecie biznesu zorientowanego na design.

Jaka jest idea?

Pod hasłem „Spragnieni Opakowania” Model Young Package poszukuje kreatywnych i innowacyjnych opakowań na napoje: orzeźwiających, zrównoważonych, nietuzinkowych. Zachęcamy studentów i młodych projektantów do nadsyłania prototypów kreatywnych opakowań na napoje. Udział jest bezpłatny.

Proces

Konkurs Model Young Package stanowi doskonałą platformę dla najbardziej kreatywnych umysłów. W pierwszej rundzie, młode talenty rywalizują pokazując swoje projekty, podczas gdy w drugiej rundzie dołączają do konkursu również uznani projektanci*. Zadaniem w ramach drugiej rundy konkursu jest opracowanie gotowych do produkcji opakowań w oparciu o rzeczywiste wymagania klientów. W ten sposób młodzi projektanci konkurują ze zgłoszeniami profesjonalistów z branży projektowania opakowań.

Wymagania

Konkurs Model Young Package wskazuje, jakie są wymagania  współczesnego, innowacyjnego projektu opakowania. Najlepsze opakowania napojów podkreślają jakość ich płynnej zawartości. Zaskakują, wnoszą radość w codzienność, a jednocześnie są niezwykle praktyczne i przyjazne dla środowiska. Optymalne opakowanie sprawdza się w łańcuchach dostaw, a także w e-commerce i handlu detalicznym. Niezależnie od tego, czy jest to butelka, woreczek, puszka czy torba: materiał, z którego wykonane jest opakowanie, musi nadawać się do recyklingu i/lub ponownego użycia – najlepiej by było wykonane z tektury falistej lub litej. Opakowanie powinno chronić zawartość, być nieskomplikowane, a jednocześnie opowiadać sobą pewną historię.

Korzyści dla studentów

W pierwszej rundzie, uczestnicy mają szansę wygrać w różnych kategoriach atrakcyjne nagrody o wartości 17 000 euro. Laureaci wezmą udział w ceremonii wręczenia nagród w Pradze w październiku 2023 roku i będą mieli okazję spotkać się z jurorami, nawiązać pierwsze kontakty w świecie zawodowym i zainspirować się innymi projektantami. Dzięki temu, kreatywni studenci będą mogli zmierzyć się z konkretnym zadaniem projektowym i zdobyć praktyczne doświadczenie. Istnieje również możliwość odbycia płatnego stażu w Grupie Model, aby uzyskać jedyny w swoim rodzaju wgląd w pracę projektową jednego z największych producentów opakowań w Europie.

Najważniejsze dane w skrócie

• Wszystkie informacje o Model Young Package: https://www.modelgroup.com/pl/pl/model-young-package.html

• Data zamknięcia zgłoszeń online: 31 marca 2023

• Posiedzenie jury: 25 maja 2023

• Ceremonia wręczenia nagród: październik 2023 w Pradze

Będziemy wdzięczni za przekazanie informacji Państwa studentom.

Przy okazji: z przyjemnością dostarczymy Państwu również bezpłatnie plakaty i/lub ulotki do wywieszenia na Państwa uczelni. Bylibyśmy wdzięczni za krótką informację zwrotną, czy i ile plakatów/ulotek możemy Państwu wysłać.

Ponadto, w przypadku jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu z nami w dowolnym momencie!

Osoba kontaktowa w sprawie zapytań:

Katarzyna Ferens-Paczwa

Menedżer ds. Marketingu