Przejdź do treści

„Czyje głosy są słyszane? Program wymiany dla zagranicznych artystów z Polski i Norwegii”  to półtoraroczny projekt, który Wrocławski Instytut Kultury (Wrocław, PL), Hvitsten Salong (Hvitsten/NO) i Safemuse (Oslo/NO) realizuje dzięki finansowaniu z funduszy EOG w ramach Programu Kultura. Jego głównym celem jest wyrównywanie szans i widoczności artystów należących do mniejszości oraz tworzenie bezpiecznych i integracyjnych przestrzeni do pracy artystycznej.   

Projekt wymiany rezydencji artystycznych między Polską a Norwegią podejmuje tematy związane z migracją artystów/ek, praktykami włączania mniejszości w działania kulturalne na równych zasadach i prezentowanie ich społeczeństwu większościowemu. Zakłada organizację cyklicznych rezydencji artystycznychwizyt studyjnychwydarzeń towarzyszących dla artystów, instytucji i publiczności w Polsce i Norwegii w celu profesjonalizacji artystów i rozwijania ich przedsiębiorczości w sektorze kultury oraz kształtowania umiejętności współpracy międzynarodowej pomiędzy Polską a Norwegią.

W 2023 roku sześciu artystów z Polski będzie miało okazję wyjechać na miesięczny pobyt rezydencyjny do Hvitsten i wziąć udział w lokalnym festiwalu artystyczno-muzycznym Hvitsten Salong 2023. Z kolei sześciu artystów z Norwegii zostanie zaproszonych do Wrocławia. Wybrani rezydenci, po obu stronach Bałtyku, będą wspierani przez kuratorów w procesie adaptacyjnym, badawczym i twórczym.  

Zgłoś się projektu „Czyje głosy są słyszalne?” i dołącz do programu wymiany dla zagranicznych artystów z Polski i Norwegii! Na zgłoszenia czekamy do 31 stycznia 2023 roku. 

Dołącz do programu wymiany zagranicznych artystów:

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 stycznia 2023 r. Zgłoszenie wyślij droga mailową na adres: airwro@instytutkultury.pl z następującym tytułem: IMIĘ I NAZWISKO – Czyje głosy są słyszane? 

Więcej informacji na stronie WIK

  • Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 26.01.2023, 12:33
  • Ostatnia edycja: 26.01.2023, 12:34