Przejdź do treści

Jak możemy wspierać Ukrainę i jej odbudowę długofalowo? Jak moglibyśmy pomóc młodym Ukraińcom i Ukrainkom, obecnie rozproszonym po całym świecie, stworzyć lepszą przyszłość dla swojej ojczyzny? 

New Space Foundation i Science Now wspólnie z Ambasadą USA w Warszawie i Departamentem Stanu USA rozpoczynają nową inicjatywę SPLOT UA Residency, której celem jest tworzenie prototypów innowacji społecznych i przedsięwzięć biznesowych z potencjałem wdrażania ich w przyszłości w Ukrainie.

Podczas programu wybrani uczestnicy będą pracować nad trzema tematami opartymi o Plany Odbudowy UA: Healing the city, Rewilding the night i Revitalizing education https://ua.splot.institute/#thematic 

Poszukujemy osób zainteresowanych otaczającą ich rzeczywistością, i chętnych do pracy w multidyscyplinarnym środowisku. SPLOT UA Residency jest programem dla Ukrainek i Ukraińców w wieku 18-30 lat, przebywających obecnie w Polsce w wyniku rosyjskiej agresji, którzy mają szczególne zainteresowania lub wyjątkowy talent – artystyczny, naukowy, przedsiębiorczy, organizacyjny lub inny. Istotna jest motywacja kandydatek i kandydatów oraz ich chęć i umiejętność pracy w zespole.

W ciągu sześciu miesięcy uczestnicy będą mieli okazję rozwijać swoje umiejętności i pracować z doświadczonymi mentorami i międzynarodowymi ekspertami z różnych dziedzin – w tym licznymi absolwentami programów Fulbright. 

Szczegółowe informacje: https://ua.splot.institute

Rezydencja SPLOT UA nie powstałaby bez wsparcia partnerów:

Leiden University https://www.universiteitleiden.nl/en

Match & Spark https://matchandspark.com

NOSPR https://nospr.org.pl/en,
The International Astronomical Union https://www.iau.org,
Unitalent Foundation https://unitalentowani.pl

Fulbright Poland http://fulbright.edu.pl/strona-glowna/,

Polski Instytut Ekonomiczny https://pie.net.pl/  

Wszystkie podmioty zainteresowane współpracą przy projekcie zachęcamy do bezpośredniego kontaktu:

Jan Pomierny jan.pomierny@nsf.org.pl

Milena Ratajczak milena.ratajczak@nsf.org.pl

Kasia Świętochowska katarzyna.swietochowska@sciencenow.studio 

_______________

New Space Foundation jest organizacją pozarządową realizującą przedsięwzięcia z obszaru edukacji i nauki dla rozwoju społecznego i gospodarczego w Polsce i Europie.

Science Now jest multidyscyplinarnym studiem kreatywnym z 10-letnim stażem, specjalizującym się w działalności strategicznej w obszarze sektorów kreatywnych, a także tworzeniu nowych przedsięwzięć na styku sztuki, kultury, nauki, edukacji i rozrywki. Działa jako partner kreatywny instytucji kultury, biznesu, ośrodków naukowych, przemysłu oraz firm. 

www.sciencenow.studio

  • Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 22.11.2022, 14:22
  • Ostatnia edycja: 22.11.2022, 14:22