Przejdź do treści

Serdecznie zapraszamy na Aukcję dla Domu, która odbędzie się w sobotę 3 grudnia 2022 r. o godz. 16. w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, ul. Św.
Marcin 80/82.

Aukcja dla Domu, organizowana przez Fundację Dom Autysty, odbędzie się w tym roku po raz siódmy. Jest znaczącym wydarzeniem wśród przedsięwzięć charytatywnych w Poznaniu i jedną z największych charytatywnych aukcji sztuki w Polsce. Odbywa się równolegle na żywo oraz online, i jest transmitowana na portalach Facebook i Youtube.
W tym roku podczas aukcji licytowane będą 102 prace: obrazy, grafiki, fotografie, rysunki oraz kolaże. Większość z nich przekazali artyści związani z Poznaniem, w tym tak uznani jak Anna Tyczyńska, Joanna Imielska, Grzegorz Myćka, Noriaki, Honza Zamojski, Szymon Szymankiewicz. Są także prace znanych artystów spoza Poznania: Ewy Kuryluk, Doroty Buczkowskiej czy Grzegorza Klimka. Jako pierwsza licytowana będzie praca Michała Kaczmarka, osoby z autyzmem, uczestnika warsztatów artystycznych w Domu Autysty.

Kuratorką Aukcji dla Domu jest Natalia Łojek. Licytację będzie prowadził Maciej Narożny. Licytować będzie można na żywo – w Zamku, oraz za pośrednictwem portalu artinfo.pl Prace przeznaczone na licytację będzie można do soboty oglądać w Zamku podczas Wystawy dla Domu. Wystawa (na pierwszym piętrze, w salach
Laboratorium) w czwartek i piątek jest czynna w godz. 12-20, w sobotę – w dniu aukcji – w godz. 12-14. W piątek na godz. 18. na oprowadzanie kuratorskie zaprasza Natalia Łojek – opowie o pracach przeznaczonych na licytację i odpowie na wszelkie pytania.

Osoby, które chcą licytować osobiście w Zamku, muszą się zarejestrować na miejscu – dlatego warto w sobotę 3 grudnia przyjść do Zamku (Hol Amonitowy na parterze) nieco przed godz. 16. Licytować można także przez internet, na stronie artinfo.pl. Katalog aukcji znajduje się pod adresem
internetowym: 
https://artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/aukcja-dla-domu-2022, licytacja będzie się odbywała pod tym samym adresem. W tym przypadku także trzeba się zarejestrować.

Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na pomoc osobom z autyzmem: na wyposażenie Domu Autysty, pierwszego i jedynego w Poznaniu miejsca dla dorosłych osób z autyzmem wymagających dużego wsparcia. W Polsce terapia takich osób nie jest objęta systemowym wsparciem, dlatego prowadzą ją tylko nieliczne organizacje, założone przez ich rodziców.

Aukcja dla Domu została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Poznania oraz Patronatem JM Rektora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

  • Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 29.11.2022, 16:07
  • Ostatnia edycja: 01.12.2022, 20:32