Pracownia Sztuki w Perspektywie Międzykulturowej (UAP)

zaprasza na gościnny wykład online
Mikrobiologa dr. Macieja Behrendta
„Samolubny gen – altruizm a komunikacja”
24.11.2022, godz. 17.30
online (via Google Meet)
Link do wykładu:
meet.google.com/oot-rddo-hzb

Wykład dr. Macieja Behrendta o symbiozie, altruizmie i egoizmie jako formach komunikacji i o tym, czy nasze ciała nie są przypadkiem opakowaniem sprytnie wykorzystywanym przez przebiegle i samolubne geny – władców absolutnych ewolucji.
Let’s unite w rozważaniach o nas i onaszych braciach mniejszych.

Dr Maciej Behrendt – absolwent Wydziału Biologii (kierunek biotechnologia) Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończył studia w Zakładzie Wirusologii Molekularnej w Instytucie Biochemii Biopolimerów. Pracował na Wydziale Medycznym University of Alberta Faculty of Medicine & Dentistry w Zakładzie Biochemii w Edmonton (Kanada).

Wykład jest trzecim z cyklu spotkań dotyczących tematu wiodącego w pracowni w roku akademickim 2022/2023, czyli LET’S UNITE!.Więcej o pracowni:

• Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 22.11.2022, 11:06