Przejdź do treści

ZAREJESTRUJ SIĘ już dziś na najbardziej interesujące wydarzenie tej jesieni i bądź z nami podczas

Dziś znaleźliśmy się wszyscy w momencie obfitującym w wyzwania, którym nie jesteśmy w stanie stawić czoła jako zbiór indywiduów, czy niewielkich, wewnętrznie zintegrowanych grup, dbających o własne interesy, dostrzegających i odczuwających wyłącznie siebie samych i ludzi do nas podobnych. Potrzeba nam działań pomimo różnic, na wskroś państw  i kontynentów, w perspektywie czasowej wykraczającej poza długość życia jednego pokolenia. Współczesność zatem, to czas wspólnoty zagrożonej – niezbędnej, a jednocześnie trudnej do zbudowania w obliczu wcześniej wspominanych zmian. O jaką zatem wspólnotę chodzi? Skoro nie chodzi już o jej wymiar narodowy, to czy jej rola ma wyłącznie charakter polityczny? Jak miasta, jako ośrodki gromadzące coraz większą część ogólnoświatowej populacji, mogą wzmocnić poczucie wspólnoty? To właśnie o tym będziemy dyskutować podczas VI Forum Rozwoju Miast.


Wśród tegorocznych prelegentek i prelegentów Forum gościć będziemy reprezentantki i reprezentantów m.in. Norwegii, Wielkiej Brytanii, Czech, Holandii, Niemiec.

Swoją obecnością zaszczyci nas JASON STANLEY, profesor filozofii na Uniwersytecie w Yale, autor książki “Jak działa faszyzm” oraz wielu  tekstów o demokracji, wolności słowa, faszyzmie, rasizmie, ludobójstwie i masowych więzieniach w USA dla The Guardian, The New York Times, The Washington Post, The Los Angeles Times, Project Syndicate, Die Zeit, Frankfurter Allgemeine Zeitung .

DO ZOBACZENIA NA VI FORUM ROZWOJU MIAST!

Dowiedz się więcej o programie: www.forumrozwojumiast.poznan.pl

Dołącz do bezpłatnej transmisji online: www.frmlive.pl

Kup bilet i spotkaj się z nami na żywo: www.rejestracjapoznan.localtrends.pl

Podczas Forum będą towarzyszyć nam tłumacze polskiego języka migowego.

  • Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 11.10.2022, 15:53
  • Ostatnia edycja: 11.10.2022, 15:53