Instytut Teatralny ogłasza nabór na autorską koncepcję Wystawy Studenckiej – PQ 2023.

Link do Ogłoszenia zawierającego formularz zgłoszeniowy oraz Regulaminu naboru
Na zgłoszenia czekamy do 30 października 2022.

Wszelkie pytania bardzo proszę kierować na
adres: kzakowska@instytut-teatralny.pl lub telefon 575 730 402.

————————————————————————-
Praskie Quadriennale (Prague Quadrennial of Performance Design and Space) to największe na świecie wydarzenie poświęcone projektowaniu przestrzeni na potrzeby sztuk performatywnych, które od 1967 roku ma miejsce co cztery lata w Pradze. Najbliższa edycja odbędzie się w czerwcu 2023 roku, a jedną z głównych ekspozycji będzie, jak w poprzednich latach, Wystawa Studencka.

W tym roku Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza studentów, absolwentów, indywidualnych twórców i studia projektowe do zgłaszania projektów stworzonych z myślą o Wystawie Studenckiej inspirowanych tegorocznym hasłem „Rzadkie historie niezwykłych miejsc”, której ekspozycja odbędzie się na terenie Pražskiej Tržnicy.
Do udziału w naborze zapraszamy studentów szkół wyższych (wszystkich trzech stopni) na kierunkach: scenografia, architektura, sztuki wizualne i plastyczne, a także animacja i lalkarstwo, jak również teatrologia, reżyseria, nowe media oraz wszystkich studentów związanych z szeroko pojętym projektowaniem przestrzeni na potrzeby teatru i sztuk performatywnych. W naborze mogą wziąć udział również absolwenci i absolwentki do 5 lat po ukończeniu studiów. Wyłoniona przez jury koncepcja zostanie zrealizowana w ramach polskiej Wystawy Studenckiej PQ 2023.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

• Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 17.10.2022, 10:23