Przejdź do treści

Zapraszamy na spotkanie z architektką i urbanistką, profesorką na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej, Agatą Twardoch.
Porozmawiamy o jej ostatniej książce „Architektki. Czy kobiety zaprojektują lepsze miasta?”. Wypytamy o stereotypy, rzeczywistość uczelnianą, feminatywy. Postaramy się ustalić, czy istnieje „kobieca architektura”?
Jak wygląda dyskryminacja architektek i urbanistek? Zapytamy o dobre wzorce i czy jest szansa, że płeć nie będzie miała znaczenia dla inwestorów? Zapraszamy na rozmowę przede wszystkim studentki architektury i architektki z doświadczeniem, ale także panów architektów i osoby spoza środowiska architektonicznego. Liczymy na aktywność uczestników spotkania, rzetelne argumenty i uprzejmą polemikę.

KIEDY – 29.09.2022 g. 19.00
GDZIE – Atrium Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, budynek B, ul. 23 Lutego 20

Agata Twardoch
dr inż. arch. Agata Twardoch – architektka i urbanistka związana z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej, członkini Towarzystwa Urbanistów Polskich. Współprowadzi pracownię projektową 44STO. Zajmuje się dostępnym budownictwem mieszkaniowym i alternatywnymi formami zamieszkania, prowadzi badania naukowe, otwarte wykłady popularyzatorskie i warsztaty projektowe. Pisze do czasopism branżowych. Projektuje przestrzenie publiczne, architekturę i wnętrza. Promotorka
kooperatyw mieszkaniowych, cohousingu i idei prawa do mieszkania.

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań
Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu

Partner wydarzenia:
Lena Lighting

  • Autor: Matylda Konarska
  • Opublikowano: 26.09.2022, 11:02
  • Ostatnia edycja: 26.09.2022, 11:02