Przejdź do treści

MOGIK INTRO to konferencja z dziedziny motion designu, która łączy i promuje polskie środowisko twórców.

Zapraszamy na wprowadzające jednodniowe spotkanie z dwoma wybitnymi i nagradzanymi prelegentami oraz inspirujące warsztaty. Koncentrujemy się na idei łączenia teorii z praktyką. Wydarzenie organizuje Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu we współpracy z GPD i Fundacją Nową Uniwersytetu Artystycznego.

Poznań, 10 lipca 2022
Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu
Budynek B, Atrium UAP, ul. 23 Lutego 20


MOGIK INTRO   |  teoria / praktyka  motion design conference
10 lipca 2022, godz 10:00 – 13:00Atrium UAP,—WARSZTATY: GPD Film Studio, Swadzimgodz: 14:00 – 18:00
MOGIK INTRO to konferencja z dziedziny motion designu, która łączy i promuje polskie środowisko animatorów. Jest skierowana do wszystkich, którzy interesują się animacją – zarówno jej początkujących fanów, jak i zaawansowanych twórców. Wśród prelegentów znajdują się doświadczeni autorzy animacji graficznej obecnej w nagradzanych produkcjach filmowych, filmach animowanych oraz współczesnej animacji komercyjnej:
Adam Kulesza – CG Artist w studiu efektów wizualnych Pixomondo, zdobywcy Oscara, Emmy i VES. Brał udział przy tworzeniu filmów “Midway” i „Another Day of Life” nominowanych do Oscara, pierwszym sezonie “Mandalorian” czy “Raised by Wolves” Ridleya Scotta. W swoim wykładzie przybliży świat efektów wizualnych 3D obecnych w produkcjach kinowych i serialach.

Kasia Kijek i Przemek Adamski poprowadzą case study na temat filmu „Slow Light”, podczas którego opowiedzą o zawiłościach warsztatowych swojej nowej realizacji łączącej warsztat cyfrowy i tradycyjne techniki. Wskażą również nieoczywiste punkty wspólne pracy komercyjnej i tworzenia autorskich form narracyjnych.

Częścią konferencji są także warsztaty Geometry nodes prowadzone przez specjalistów Studia Filmowego GPD. Ich uczestnicy poznają nowe funkcję Blendera i Geometry Nodes, a także zostaną przeprowadzeni przez proces tworzenia produktu 3D z wykorzystaniem projektowania proceduralnego. Warsztaty poprowadzą: Jarek Piekarski, Jakub Duks i Marcin Mielke. Zajęcia będą odbywały się w 15-osobowej grupie – o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny – obowiązuje rejestracja na stronie mogik.pl

Organizatorami wydarzenia są: GPD, Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, Fundacja Nowa UAP.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie www.mogik.pl

  • Autor: Piotr Grzywacz
  • Opublikowano: 08.07.2022, 16:59
  • Ostatnia edycja: 08.07.2022, 17:12