Reguły są po to, żeby je przekraczać”. O działalności pedagogicznej Magdaleny Abakanowicz w PWSSP w Poznaniu – wykład dr Anny Borowiec (UAP i MNP) w ramach cyklu „Abakanowicz wielokrotnie” towarzyszącemu wystawie „Abakanowicz. Totalna”

9.07, godz. 16.00 |Pawilon Czterech Kopuł we Wrocławiu

Wykład poświęcony działalności pedagogicznej Magdaleny Abakanowicz w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Artystkę zaprosił na uczelnię ówczesny rektor, prof. Stanisław Teisseyre, który reformował szkołę w połowie lat 60. XX w. Abakanowicz w 1965 roku opracowała program, a następnie kierowała Pracownią Gobelinu, założoną na wydziale artystycznym poznańskiej PWSSP. Była wówczas obok Magdaleny Więcek jedną z dwóch artystek prowadzących tutaj własną pracownię. Podczas wykładu przybliżony zostanie autorski program nauczania, dzięki któremu miejsce to stało się przestrzenią eksperymentu i artystycznego rozwoju dla kilku pokoleń młodych twórców. Zaprezentowane zostaną dokumenty i fotografie pochodzące ze zbiorów uczelni i prywatnych archiwów dawnych studentów pracowni.

Wstęp wolny, spotkanie w przestrzeni Pawilonu Czterech Kopuł.
Ew. informacji udziela Dział Edukacji: edukacja.pawilon@mnwr.pl lub 71 712 71 81.

• Opublikowano: 07.07.2022, 17:58
  • Ostatnia edycja: 08.07.2022, 18:02