Z przyjemnością informujemy, że dr Marcin Markowski otrzymał w kategorii GRAPHIC DESIGN / Editorial konkursu DNA Paris Design Awards dwie główne nagrody:

Bunt/Podtekst, publikacja poświęcona Wydziałowi Grafiki i Komunikacji Wizualnej BUNT/PODTEKST. Dwutomowe wydawnictwo prezentujące dorobek obu katedr Wydziału Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (grafika projektowa i grafika artystyczna) w założeniu swoim wskazywać miało na odrębność obu katedr przy jednoczesnym zaakcentowaniu wspólnego rodowodu. W projekcie użyte zostały jedynie kroje pism zaprojektowane w Pracowni Liternictwa prof. Krzysztofa Kochnowicza.

Projekt wydawnictwa Poznańska Nagroda Literacka 2015–2020 jest zbiorem tekstów, artykułów i wywiadów najważniejszych polskich literatów. Idea samej nagrody oscyluje wokół szeroko pojętego przenikania. Przenikania ulotnego ze stałym, konkretnego z eterycznym czy w końcu przenikania się twórczości uznanych z tymi stojącymi u progu kariery. Idea ta ma także swoje odzwierciedlenie w rozwiązaniach formalnych wydawnictwa. Przez mlecznobiałą obwolutę (drukowaną na transparentnym PCV) przenika czerń okładki (papier barwiony w masie). W wyniku tego rozwiązania pojawia się tu forma będąca metaforą idei PNL – czarny prostokąt rozpływający się w mlecznej bieli. Przenika się tu określone z tym nieokreślonym. We wnętrzu zastosowane zostały trzy układy typograficzne, będące graficzną reprezentacją trzech form literackich stanowiących trzon publikacji.

Serdecznie gratulujemy !!!

• Opublikowano: 20.07.2022, 17:08