Kino Muza w Poznaniu przed wybranym długim metrażem, zaprezentowane zostaną etiudy i dyplomy naszych studentów i absolwentów kierunku Animacja Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Od 24.06.2022 przed wszystkimi seansami filmu „PARYŻ, 13. DZIELNICA”, reż. Jacques Audiard, Francja 2021, 106’ zobaczycie animację naszej studentki Ewy Sztefki „WE CAN STILL BE FRIENDS”, Polska 2020, 5’14”

Poznańska Szkoła Animacji jest wspólną inicjatywą Kina MUZA , festiwalu ANIMATOR i kierunku Animacja. To projekt mający na celu przedstawienie i promowanie potencjału twórczego oraz dorobku filmowego studentów kierunku Animacja Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu. Poznańska Szkoła Animacji to również swego rodzaju podróż w czasie odwołująca się do klasycznej tradycji pokazów krótkich dokumentów, skrótów informacji lub właśnie animacji granych przed główną projekcją filmową w kinie. Historia kształcenia w zakresie animacji w murach poznańskiej Uczelni ma przeszło 40 lat. To bogaty, różnorodny i ciekawy wachlarz propozycji artystycznych wielu roczników studentów tego kierunku, nagradzany wielokrotnie na festiwalach krajowych i zagranicznych. W ramach inicjatywy Poznańska Szkoła Animacji cyklicznie prezentowane będą najciekawsze i najnowsze ćwiczenia semestralne, intrygujące etiudy, jak i najlepsze animacje dyplomowe z Wydziału Animacji i Intermediów UAP. Mamy nadzieję, że powrót do tradycji powiązany z promocją młodych adeptów sztuki animacji, dostarczy zarówno widzom, jak i twórcom wiele pozytywnych przeżyć i niezwykłych odkryć filmowych.

• Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 27.06.2022, 14:21