Z przyjemnością ogłaszamy wyniki 11. edycji Konkursu NOWY OBRAZ / NOWE SPOJRZENIE 2022 o Nagrodę Artystyczną Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Otwarcie wystawy konkursowej oraz uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się 26 kwietnia 2022 w Starej Papierni UAP +2 (ul. Szyperska 8)

Wystawa potrwa do 8 maja  (śr.-niedz. 13.00–17.00)

Serdecznie zapraszamy do zwiedzania wystawy!

WYNIKI KONKURSU:

Nagrodę GRAND PRIX Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu imienia Magdaleny Abakanowicz w wysokości 10 000 złotych, za apokaliptyczną wizję, malarstwo mogące intrygować i wzruszać, ale też nakłaniać do budowy własnych interpretacji,
otrzymała Zuzanna Szary z Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Nagrodę w formie wystawy indywidualnej w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim, za odwagę i silny pierwiastek osobisty, opowiadanie o emocjach i społecznych uwarunkowaniach, za malarstwo które nakłania do obcowania z obrazem, za optymizm, który budzi radość, otrzymała Anna Radzymińska z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Nagrodę Bon w wysokości 2 tysięcy złotych na materiały plastyczne, ufundowaną przez Firmę Talens Polska, za malarstwo, które rezonuje w widzu i kunszt opowiadania historii, otrzymała Ewa Dzidek z Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Wyróżnienie Redakcji Magazynu Notes Na 6 Tygodni, za podjęcie rozważań na temat przestrzeni i możliwości oddania wymiaru przestrzennego za pomocą działań artystycznych, otrzymała Aleksandra Dunaj z Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Wyróżnienie Redakcji Magazynu Contemporary Lynx, za zmaganie się z figurą ludzką, za adekwatność formy i treści otrzymała Julia Kowalska z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Wyróżnienie w formie wystawy indywidualnej w jednej z Miejskich Galerii UAP  za szczerość w sztuce, dbałość nie tylko o kunszt, ale cichą intymną opowieść i tajemnicę, otrzymała Agnieszka Staak-Janczarska z Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Wyróżnienie w formie wystawy indywidualnej w poznańskiej galerii SZOKART, za siłę wyrazu i zestawienia kolorystyczne otrzymała Anna Radzymińska z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

+ Dodatkowo nagrody rzeczowe w formie narzędzi i materiałów plastycznych dla wszystkich finalistów konkursu, ufundowała Firma Renesans.

Na wystawie prezentujemy prace 15 finalistów/nominowanych do Nagrody Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu w 11. edycji Konkursu NOWY OBRAZ / NOWE SPOJRZENIE które zostały wybrane spośród 163 zgłoszeń.

• Wiktoria Balawender | Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu
  • Wincenty Czwartos | Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
  • Aleksandra Dunaj | Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu
  • Ewa Dzidek | Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
  • Paulina Grosz | Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku
  • Julia Kowalska | Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
  • Emanuela Pawłowska | Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
  • Szymon Poloczek | Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
  • Anna Radzimińska | Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
  • Anna Rutkowska | Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
  • Agnieszka Staak-Janczarska | Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
  • Zuzanna Szary | Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie
  • Monika Szczygieł | Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu
  • Agnieszka Zacharczuk | Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie
  • Michał Żądło | Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie

Nagroda Artystyczna UAP jest przyznawana w drodze konkursu Nowy Obraz / Nowe Spojrzenie od 2012 roku. Adresatami tego konkursu są studenci i absolwenci kierunku malarstwo państwowych uczelni artystycznych w Polsce. Konkurs służy promocji najlepszych z nich. Jest także narzędziem popularyzacji malarstwa.

• Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 28.04.2022, 11:47