Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu
zaprasza na Aukcję charytatywną na rzecz osób z Ukrainy z doświadczeniem uchodźczym, która odbędzie się 14 maja 2022 o godz. 18.00 w Atrium UAP (UAP, budynek B, ul. 23 Lutego 20).


KATALOG AUKCYJNY
https://artinfo.pl/katalogi-aukcyjne/aukcja-charytatywna-na-rzecz-osob-z-ukrainy


Aukcja będzie transmitowana na żywo w portalu Artinfo.pl www.artinfo.pl

Nasza Uczelnia otoczyła opieką studentki studiów artystycznych z Lwowa. Przebywają one w naszym Domu Plenerowym w Skokach i uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez naszych wykładowców i wykładowczynie. 

Prowadzimy też warsztaty dla dzieci w Galerii Szewska 16 i w tym samym czasie – naukę języka polskiego dla ich mam.

Ponadto planujemy otwarcie centrum sztuki ukraińskiej, do którego zgłosiły się artystki i nieliczni artyści, którzy w wyniku agresji Rosji na Ukrainę, przyjechali do Poznania i chcą dalej działać w obszarze sztuki. 

W związku z potrzebą wsparcia tych osób, organizujemy charytatywną aukcję sztuki, w której licytowane będą pracę m.in. Zbigniewa Libery, Izabelli Gustowskiej, Stefana Ficnera, Eugeniusza Skorwidera, Piotra Bosackiego, Elżbiety Jabłońskiej, Iwony Demko, Katarzyny Swinarskiej, Doroty Podlaskiej, Janusza Marciniaka, Vitalia Shupliaka, Moniki Drożyńskiej, Jerzego Kosałki i innych twórców i twórczyń.

Aukcję poprowadzi Remigiusz Koziński (Fundacja Otwieramy Kulturę i Sztukę).

Środki uzyskane ze sprzedaży przeznaczone zostaną na zapewnienie godnych warunków bytowych osobom z doświadczeniem uchodźczym i artystycznym, a także na materiały do pracy dla artystycznej grupy samopomocowej oraz na warsztaty dla ukraińskich dzieci. Wpłaty dokonywane będą na konto Fundacji Nowej UAP.

Po aukcji o godz. 20.30 odbędzie się koncert kompozycji muzycznej Piotra Bosackiego pod tytułem „Zwoje” w wykonaniu sekstetu CKS – Orkiestry Uniwersytetu Przyrodniczego.

Dodatkowe informacje: Izabela.Kowalczyk@uap.edu.pl oraz Biuro Promocji promocja@uap.edu.pl 

Partnerzy:

  • Noc Muzeów 2022
  • Fundacja Nowa UAP
  • Artinfo.pl
  • Wydział Edukacji Artystycznej i Kuratorstwa UAP

Katalog aukcyjny jest dostępny na www.artinfo.pl w zakładce „AUKCJE”.

Relacja na żywo z aukcji oraz licytacja przez Internet:
14 maja 2022 (sobota), godzina 18:00
Artinfo LIVE – www.artinfo.pl