Szanowni Państwo,

W imieniu Naszych Studentek z Ukrainy oraz Władz Uczelni, chciałbym serdecznie podziękować za przekazane dary.

Ich liczba przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Ta akcja pokazała, że w trudnych chwilach potrafimy być solidarni z tymi, którzy potrzebują pomocy.

Jeszcze raz tym wszystkim, którzy zechcieli pomóc, bardzo dziękuję.

Na tę chwilę zawieszamy zbiórkę darów, ale cały czas prowadzimy zbiórkę pieniężną na rzecz uchodźców z Ukrainy, którzy są pod opieką naszej Uczelni.

W tym celu Fundacja NOWA Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu otworzyła rachunek bankowy, na który można wpłacać darowizny na poczet pomocy dla studentów – uchodźców.

Pieniądze można wpłacać na rachunek bankowy Bank PKO BP nr konta 30 1020 4027 0000 1202 1725 3376 w tytule wpłaty prosimy wpisywać „darowizna – pomoc dla Ukrainy”

Rektor UAP
prof. dr hab. Wojciech Hora

Jednocześnie zwracamy się do Państwa z apelem o wsparcie przy organizacji warsztatów artystycznych.

Od kilku weekendów co niedzielę pod opieką dr Anny Marii Brandys i dr Natalii Czarcińskiej wolontariusze i wolontariuszki z naszej Uczelni, prowadzą warsztaty plastyczne dla dzieci z Ukrainy. Chętnych przybywa, na ostatnich warsztatach było prawie 70 osób! Niestety, skończyły się nam zebrane wcześniej materiały potrzebne do przeprowadzenia zajęć.

Dlatego apelujemy o pomoc w skompletowaniu następujących rzeczy:

• farby,
  • kredki,
  • bloki rysunkowe,
  • bloki techniczne kolorowe,
  • brystole 100×70 cm,
  • tektury,
  • papierowe talerzyki,
  • pianki samoprzylepne,
  • pędzle szkolne,
  • plastelina,
  • taśmy klejące,
  • kleje,
  • nożyczki.

Każdy rodzaj wsparcia będzie dla nas pomocny.

Ci którzy zechcą pomóc, mogą zostawić materiały w budynku UAP przy ul. Szewskiej 16 (portiernia).

• Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 18.03.2022, 12:11