Fundacja Sztuki Polskiej ING zaprasza do udziału w szóstej edycji projektu Artysta – Zawodowiec.

Nie spodziewałyśmy się, że przyjdzie nam go ogłaszać w takich okolicznościach. Zdajemy sobie sprawę z ogromu potrzeb osób uciekających przed wojną w Ukrainie i poszerzamy w związku z tym program A-Z o element dla nich. Będzie to otwarte spotkanie w języku ukraińskim i rosyjskim dla artystów, artystek i osób studiujących na uczelniach artystycznych.

25.03, 18:00 – 20:00, Вера Залуцкая, Ася Цісар, Українські художни_ці в Польщі.FAQ

Як не загубити себе у процесі інтеграції, мережа контактів, професійна спільнота, способи фінансування мистецьких проєктів та співпраця з польськими інституціями. Гайд по тому, що потрібно знати про польську систему мистецтва. Лекція українською та російською мовами.

Artysta – Zawodowiec to projekt edukacyjny dla artystów i artystek sztuk wizualnych oraz osób studiujących na uczelniach i wydziałach artystycznych. Jak co roku wyjątkowe grono ekspertów i ekspertek w dziedzinie sztuki współczesnej opowie o narzędziach i praktykach pomocnych w zawodowym funkcjonowaniu w świecie sztuki.

Pierwsza część programu składa się z dziewięciu wykładów online, które odbędą się między 28 marca a 11 kwietnia (poniedziałek – czwartek, 18:00 – 20:00).

Po zakończeniu części wykładowej zaprosimy uczestniczki i uczestników do zapisów na indywidualne konsultacje portfolio, podczas których będzie można porozmawiać o własnej twórczości z prowadzącymi. Wśród tej grupy wyłonimy około 10 osób, które zaprosimy na Letnią Szkołę, czyli program mentoringowy.

Tegoroczną edycję rozpoczynamy nietypowo – spojrzymy w przyszłość i poszukamy wsparcia w kulturze regeneracji. Skupimy się także na pozaakademickiej edukacji oraz uniwersalnym zagadnieniu ochrony przed dyskryminacją. Nie zabraknie również tematów najbardziej oczekiwanych przez uczestniczki i uczestników, takich jak wycena prac czy autoprezentacja.

Wykłady poprowadzą: Katarzyna Roj, Łukasz Gorczyca, Mikołaj Sobczak, Karolina Kędziora, Kuba Szreder, Elżbieta Jabłońska, Tomek Pawłowski-Jarmołajew, Anna Baca oraz Marianna Dobkowska i Magdalena Komornicka.

Więcej informacji o programie tegorocznej edycji i formularzu zgłoszeniowym znajdziesz tu.

Facebook: Fundacja Sztuki Polskiej ING
Instagram: @ingpolishartfoundation