Przejdź do treści

Grodzisk Mazowiecki zaprasza do udziału w konkursie na zaprojektowanie i wykonanie muralu nawiązującego do 500-letniej rocznicy nadania praw miejskich. UWAGA!!! To nie jest typowy konkurs – on jest właśnie da Ciebie 🙂 W tym konkursie każdy wygrywa! 

Nie oczekujemy zgłaszania gotowych projektów. Prosimy o pomysł/koncepcję zgodną z Waszym indywidualnym stylem. 

Nagrodą za I miejsce jest podpisanie umowy na wykonanie ostatecznego projektu i namalowanie muralu, zgodnie z Waszą ofertą cenową.

Konkurs jest przede wszystkim skierowany do artystów posiadających zaplecze, które pozwoli im zrealizować mural osobiście lub współpracujących z firmą, która to zapewni.

Komisja konkursowa będzie oceniać nie tylko walory artystyczne zgłoszonej koncepcji, ale weźmie pod uwagę również dotychczasowy dorobek uczestnika konkursu (portfolio), ofertę cenową na wykonanie muralu oraz deklarację terminu jego wykonania.

Ściana, na której ma powstać mural, znajduje się przy głównej ulicy miasta i jest bardzo widoczna dla wszystkich przejeżdżających (kilkanaście tysięcy samochodów dziennie). Ma 12 m szerokości i około 12,5 m wysokości + trójkątny szczyt. Łączna powierzchnia do malowania to koło 150-160 m2.

W konkursie przewidziane są również nagrody finansowe za II i III miejsce (odpowiednio 2000 i 1000 zł) Chcemy w ten sposób zrekompensować uczestnikom czas poświęcony na przygotowanie oferty i koncepcji. Nie jest to dużo, ale trzeba pamiętać, że do konkursu nie składamy gotowego projektu – nad projektem będziemy pracować po podpisaniu umowy i koszt jego wykonania należy wliczyć w cenę oferty na wykonanie muralu.

Oferty konkursowe można zgłaszać do 14 marca 2022 r.

Realizacja muralu planowana jest od początku kwietnia do połowy czerwca.

Wszystkie informacje o konkursie: regulamin wraz z załącznikami znajduje się na stronie: https://grodzisk.pl/2022/02/konkurs-na-mural-500-lecia-grodziska-mazowieckiego/ 

W razie pytań, prosimy o kontakt pod adresem: monika.kwiczak@grodzisk.pl  


  • Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 22.02.2022, 10:25
  • Ostatnia edycja: 22.02.2022, 10:25