Przejdź do treści

Były schron przeciwlotniczy i przeciwatomowy z 1939 roku zlokalizowany na terenie poznańskiej dzielnicy Komandorii już niebawem zyska nowe oblicze.

Został wyłoniony zwycięski projekt aranżacji wnętrz, autorką którego jest Marta Węzik, studentka II roku II stopnia UAP Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii.Projekt powstał w ramach konkursu organizowanego przez Wydział Architektury Wnętrz i Scenografii Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu oraz  firmę Complet Chmielewscy spółka jawna, właściciela obiektu.

Zgodnie z założeniami lokal ma być miejscem dla nowej przestrzeni aktywności projektowo-aranżacyjnej wdrażanej przez spółkę Complet Chmielewscy wspólnie z młodymi adeptami i absolwentami uczelni wyższych po kierunkach architektura wnętrz. Jednocześnie miejsce to ma być butikiem meblowym oferującym wyjątkową kolekcję mebli marki COMPLET FURNITURE by Emma J. Shipley.

Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu propozycji układu funkcjonalnego projektowanych pomieszczeń, przedstawieniu wizualizacji projektowanych pomieszczeń z uwzględnieniem punktów charakterystycznych w formie modelu 3D Sketchup lub innego programu służącego do wizualizacji przestrzennej oraz wykonania wizualizacji pomieszczeń w formie kilku renderów.

Komisja konkursowa w składzie:

  • dr Robert Gruszewski Prodziekan Wydziału Architektury Wnętrz i Scenografii (przewodniczący),
  • dr Emilia Cieśla Kierownik Katedry Architektury Wnętrz
  • Agnieszka Chmielewska reprezentująca właściciela obiektu

jednogłośnie wybrała projekt Marty Węzik uznając go za najbardziej odpowiadający założeniom konkursowym, a także doceniając zaprojektowaną estetykę miejsca oraz rozwiązania funkcjonalne.

Dodatkowo komisja postanowiła przyznać trzy wyróżnienia dla następujących autorów prac:

  • Alicja Wawrzyniak, Paulina Tecław (I rok, II st.);
  • Gabriela Kowacka (I rok, I st.)
  • Sandra Szymańska (I rok, II st.). 

Wszystkie prace biorące udział w konkursie zostaną zaprezentowane w formie wystawy podczas uroczystości otwarcia Inkubatora Kreatywności, które jest planowane jesienią br. Laureatce konkursu zostanie przyznana nagroda finansowa ufundowana przez firmę Complet Chmielewscy sp. j.

Complet Chmielewscy sp. j. to firma rodzinna z 30-letnim doświadczeniem w produkcji mebli tapicerowanych, które są eksportowane na kilkanaście rynków zagranicznych. Spółka jest właścicielem marki produktowej COMPLET FURNITURE. Firma posiada nowoczesny zakład produkcyjny w Myślęcinie, k. Gniezna, w Wielkopolsce. Spółka w swojej ofercie posiada ponad 100 wzorów mebli. Głównym przedmiotem oferty marki są fotele, sofy, narożniki, podnóżki i dodatki. Część modeli jest objętych ochroną prawną. 


  • Autor: Agata Tratwal
  • Opublikowano: 08.06.2021, 10:13
  • Ostatnia edycja: 03.01.2023, 20:01