Spośród blisko 300 nadesłanych zgłoszeń w ramach plebiscytu radiowej Czwórki, kapituła konkursu wyłoniła dziesiątkę wyjątkowych osób, które powalczą o tytuł Nieprzeciętnego 2021. Teraz wszystko w rękach słuchaczy – głosowanie na stronie czworka.online potrwa do 13 czerwca.

Finaliści plebiscytu „Nieprzeciętni” 2021

Plebiscyt „Nieprzeciętni” ma na celu zaprezentowanie ludzi, którzy w swojej pracy, środowisku, robią rzeczy niebanalne, mają nietypowe zainteresowania, tworzą nieprzeciętne rzeczy. Jednym słowem wszystkich, których można określić mianem wyjątkowych.

Spośród tegorocznych zgłoszeń, które spływały do Czwórki z całego kraju w marcu i kwietniu, jury wybrało 10 finalistów.

Wśród nich zeszłoroczny doktorant Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu – dr Bartosz Mamak.

Lista nominowanych:

• Sara Bisping-Janiak (18 lat, Płock),
  • Radosław Rademenez Blonkowski (33 lata, Zielona Góra),
  • Milena Cierniak (18 lat, Bochnia),
  • Wioleta Fijałkowska (35 lat, Guzów),
  • Kamil Kmak (31 lat, Kraków),
  • Maja Kotala(30 lat, Chorzów),
  • Bartosz Mamak (29 lat, Warszawa),
  • Zofia Pawelska (25 lat, Warszawa),
  • Justyna Pelc (27 lat, Wrocław/Warszawa),
  • Klaudia Szubert (21 lat, Wodzisław Śląski).

O tym, kto zdobędzie tytuł „Nieprzeciętnego”, zdecydują słuchacze. Od 17 maja do 13 czerwca można głosować na swojego faworyta poprzez stronę czworka.online. Na chętnych, którzy dodatkowo ciekawie uzasadnią swój wybór, czekają nagrody w postaci radioodbiorników DAB+.

W tym roku w kapitule plebiscytu pod przewodnictwem Hanny Dołęgowskiej, Dyrektor – Redaktor Naczelnej Czwórki, zasiadają: Arkadiusz Andrejkow – Nieprzeciętny 2020, twórca murali, streetartowiec, autor projektu Cichy Memoriał; Konrad Dąbrowski – dziewiętnastolatek ścigający się w rajdach cross country na motocyklu, Mistrz Polski Juniorów w Cross Country 2020; Paulina Górska – promotorka ekologicznego stylu życia, ekoaktywistka, pasjonatka CSR; Michał „Majki” Kowalski – wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista, współzałożyciel grupy Myasta, która zwyciężyła w czwórkowym konkursie „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”; Janek Paszkowski – najmłodszy uczestnik pierwszej edycji programu Master Chef, autor trzech książek kucharskich, felietonista; Łukasz Polikowski – prowadzący jeden z największych w Polsce kanałów o psychologii w serwisie YouTube – Człowiek Absurdalny; Izabela Sopalska-Rybak – założycielka i prezeska Fundacji Kulawa Warszawa, trenerka, działaczka społeczna.

Wyniki głosowania i nazwisko Nieprzeciętnego 2021 poznamy na uroczystej gali finałowej, zaplanowanej na 24 czerwca.

Polskie Radio, jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada cztery ogólnopolskie Programy – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikację i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata, udostępnia serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

Maria Polska
Polskie Radio S.A.   •   Agencja Promocji