Przejdź do treści

Plenerowa Galeria Rzeźby w Kościelcu / Wystawa Rzeźby

Wernisaż: 14.10.2020 | 12:00
Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu
62–604, Kościelec ul. Długa 1

Druga odsłona projektu artystycznego, prezentująca postawy młodych twórców – studentów i absolwentów Wydziału Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu w Galerii Plenerowej w Zespole Pałacowo-Parkowym w Kościelcu.

Swoje prace zaprezentują:
Kaja Koster
Piotr Owczarek
Żaneta Psiuk

Koordynatorami ze strony Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu są:
dyrektor Krzysztof Pawlak oraz nauczyciel rzeźby Jacek Wojciechowski.

Stronę Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu reprezentują:
Prof. dr hab. Wiesław Koronowski oraz studentka Wydziału Rzeźby UAP Kaja Koster

_______________________________________________________

Galeria zakłada wspólne działania Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu oraz Wydziału Rzeźby Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, w zakresie prezentacji artystycznych postaw, wyróżniających się studentów oraz absolwentów poznańskiej uczelni. Projekt ten jest jednym z wielu wspólnych przedsięwzięć realizowanych w ramach umowy o współpracy artystyczno-dydaktycznej pomiędzy wyżej wymienionymi instytucjami. Jej podstawowymi założeniami jest promowanie młodych twórców oraz szkolnictwa artystycznego różnych stopni.
Prezentowanie wyróżniających się prac rzeźbiarskich na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Kościelcu, siedziby Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kościelcu z całą pewnością ułatwi także dialog z odbiorcą. Są nimi zarówno uczniowie kościeleckiego liceum, jak i mieszkańcy tamtejszego regionu. Będą nimi także liczni goście, którym PLSP w Kościelcu umożliwia zwiedzanie tego niezwykle magicznego obiektu, jakim jest Pałac w Kościelcu.

  • Autor: Piotr Grzywacz
  • Opublikowano: 29.09.2020, 20:41
  • Ostatnia edycja: 03.01.2023, 20:04