Ogólnopolski Konkurs Malarski ŚWIATŁOCZUŁOŚĆ

INFORMACJE O KONKURSIE :
Fundacja Pinata
Uczestnicy
Ogólnopolski konkurs skierowany jest do kobiet, artystek profesjonalnych. Warunkiem udziału jest ukończenie wyższej uczelni artystycznej.  Do konkursu będą mogły też zgłaszać się studentki IV-VI roku uczelni artystycznych.
Opis.
„ŚWIATŁOCZUŁOŚĆ” jest hasłem stanowiącym punkt wyjścia dla twórczych poszukiwań. Jest to temat otwarty na różne interpretacje zarówno w obszarze malarstwa abstrakcyjnego jak i realistycznego, sztuki eksperymentalnej oraz tradycyjnej.
Konkurs ma na celu wyłonienie artystek reprezentujących różnorodne perspektywy twórcze, zebranie najciekawszych współczesnych twórczyń zajmujących się malarstwem. Wystawa pokonkursowa odbędzie się w Galerii Związku Polskich Artystów Plastyków w Toruniu.
Zgłoszenie konkursowe należy przesłać na adres mailowy: konkurs.swiatloczulosc@gmail.com

Wybrane przez Jury prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w Galerii ZPAP w Toruniu. Najlepsze prace zostaną umieszczone w e – katalogu.
Wydarzenie dofinansowano z budżetu Województwa Kujawsko – Pomorskiego.
Głównym Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie autorów ZAiKS.

Nagroda
Laureatki konkursu otrzymają nagrody w wysokości 1000 zł, 500zł, 300 zł