Paweł Sowa – radny Miasta Poznania i dyplomowany przewodnik odkrywa tajemnice budynków po starej papierni w Poznaniu przy ulicy Szyperskiej. Kompleks budynków został w lutym 2020 roku przekazany na użytkowanie przez naszą Uczelnię. W miejscu tym znajdzie się centrum naukowo-badawcze (Uczelniane Centrum Cyfrowe), centrum edukacyjne, galeria sztuki i kawiarnia. Miejsce to będzie przede wszystkim otwarte dla mieszkańców i gości naszego Miasta „Budynek po Starej Papierni, który Miasto wynajęło UAP, to ponad 2300 m2 powierzchni użytkowej. Aby można było rozpocząć działalność kulturalną, konieczne jest przeprowadzenie remontu i zaadaptowanie obiektu na potrzeby działań badawczo-rozwojowych i artystycznych.”

• Opublikowano: 30.04.2020, 21:33
  • Ostatnia edycja: 30.04.2020, 21:40