INTERIOR MEETUP – Wykład dr. inż. arch. Tomasza Piwińskiego – Zrównoważone projektowanie ekologiczne.

Koło Naukowe Studentów Architektury Wnętrz Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu –
INSIDER zaprasza serdecznie na wykład dr. inż. arch. Tomasza Piwińskiego |
Zrównoważone projektowanie ekologiczne.

10.12.2019, godz. 12:00
Atrium, bud. B, ul. 23 Lutego 20


dr inż. arch. Tomasz Piwiński ad. jest absolwentem Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, ukończył studia na kierunkach Architektura i Urbanistyka oraz Architektura Wnętrz i Wzornictwo.
Jego praca dyplomowa otrzymała Grand Prix Konkursu im. Marii Dokowicz na Najlepszy Dyplom wykonany na UAP w roku 2008. W ramach programu Socrates-Erasmus odbył roczne stypendium na Politecnico di Milano. W trakcie studiów oraz bezpośrednio po nich odbył szereg praktyk krajowych i zagranicznych.

Od 2009 jest wykładowcą Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na Wydziałach Architektury Wnętrz i Scenografii oraz Architektury i Wzornictwa. W latach 2011 – 2015 asystent prof. dr hab. inż. arch. Aleksandra Grygorowicza. W latach 2015 – 2019 asystent dr hab. inż. arch. Elżbiety Raszei w Pracowni Projektowania Urbanistycznego.
W 2015 uzyskał tytuł doktora nauk technicznych na podstawie rozprawy pt.”Kształtowanie zabudowy mieszkaniowej w celu optymalizacji pozyskiwania energii słonecznej”. W pracy doktorskiej opisał badania własne, dotyczące morfologii miast w kontekście maksymalizacji potencjału pozyskiwania energii słonecznej. Zajmuje się badaniami nad relacją między formą urbanistyczną a jej wydajnością energetyczną.
W 2018 utworzył „Bibliotekę materiałową” której celem jest poszerzanie wiedzy studentów na temat właściwości materiałów i możliwości ich aplikacji. Od bieżącego roku akademickiego prowadzi w Katedrze Architektury, Pracownię Architektury Bioklimatycznej specjalizującej się w projektowaniu budynków zrównoważonych, energooszczędnych. Prowadzi autorską pracownię projektową, zajmując się w głównej mierze projektami wnętrz użyteczności publicznej.